Wiadomości

  • 27 marca 2024
  • wczoraj, 06:09
  • wyświetleń: 5284

"Kopciuszek" - spektakl charytatywny na rzecz małego Jasia w Miejskim Domu Kultury

Za nami:

W sobotę 13 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się spektakl charytatywny na rzecz małego Jasia Małysiaka-Mika. W rolach głównych wystąpią nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 1 im. Jana Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach. Rozpoczęcie: godzina 11.00. Wstęp wolny!

Jaś Małysiak-Mik
Jaś Małysiak-Mik · fot. Fundacja "Serce dla Maluszka"


- Jasio jest fantastycznym małym człowieczkiem, który od urodzenia boryka się z ciężką chorobą. Zespół genetyczny (PACS 2), który u niego wykryto, nie jest nadal dokładnie zbadany - Janek był 44. dzieckiem zdiagnozowanym na całym świecie. Jaś jest objęty wielospecjalistyczną opieką, w której co rusz pojawiają się nowe obszary wymagające wspomagania zarówno w sferze psychicznej, rozwojowej, jak i przede wszystkim fizycznej. Terapia dziecka - w dużej mierze w prywatnych gabinetach - wymaga ogromnego wysiłku ze strony rodziców i wiąże się ze sporymi wydatkami finansowymi - mówi Marzanna Nycz, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego imienia Jana Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach.

- Mama Jasia jest nauczycielem bardzo zaangażowanym w swoją pracę, oddanym dzieciom, dla nas jest życzliwą, otwartą na współpracę koleżanką. Nigdy nie zaniedbuje swoich obowiązków. Pomimo osobistych kłopotów - zawsze gotowa do pomocy innym, pogodna i życzliwie nastawiona do świata i ludzi. Jasiu jest częścią naszej szkolnej rodziny i dlatego postanowiliśmy podjąć działania, mające na celu wsparcie jego leczenia - dodaje dyrektor Nycz.

We współpracy z Fundacją "Serce dla maluszka", której podopiecznym jest Jasio, grono pedagogiczne ZSP1 przygotowuje spektakl teatralny pod tytułem "Kopciuszek", który w ramach akcji charytatywnej pod nazwą "Jedynka gra dla Jaśka" odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

- W realizację tego przedsięwzięcia wkładamy własne siły i środki. Nie wiemy, jak odnajdziemy się w roli aktorów, już dzisiaj czujemy tremę, ale spróbujemy ją pokonać, bo cel jest ważny. Uroczystość o charakterze charytatywnym będzie miała na celu zebranie funduszy na rehabilitację i leczenia małego zucha. Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z całymi rodzinami na to wydarzenie - podkreśla Marzanna Nycz.

Małego Jasia można wesprzeć także poprzez wpłatę na konto Fundacji "Serce dla Maluszka" - w TYM MIEJSCU, a także przekazując mu 1,5% swojego podatku - w rozliczeniu PIT wystarczy wpisać numer KRS Fundacji "Serca dla Maluszka": 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy "3371 Jan Małysiak-Mik".

"Kopciuszek" - spektakl charytatywny na rzecz małego Jasia w Miejskim Domu Kultury
fot. Materiały organizatora

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj