Wiadomości

  • 31 marca 2024
  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1667

[WIDEO] Życzenia biskupa Pindla na Wielkanoc. Złożył je w otoczeniu ceremoniarzy i animatorów liturgicznych

Biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, w tradycyjnym nagraniu złożył życzenia wielkanocne wiernym diecezji bielsko-żywieckiej. Hierarcha wypowiedział je na filmie w otoczeniu 124 nowo ustanowionych ceremoniarzy i animatorów liturgicznych dla diecezji.

Życzenia biskupa Pindla na Wielkanoc. Złożył je w otoczeniu ceremoniarzy i animatorów liturgicznych
Życzenia biskupa Pindla na Wielkanoc. Złożył je w otoczeniu ceremoniarzy i animatorów liturgicznych · fot. YouTube / Diecezja Bielsko-Żywiecka


- Najlepsze życzenia radości z tego, że Pan żyje, że opromienił nasze życie, że odsunął wszelkie zło i że daje nam siłę do pokonania złego, że daje nam wreszcie radość z głoszenia Dobrej Nowiny i Zmartwychwstania. Niech Pan błogosławi nam w tym czasie świętowania, także w ciągu tego Wielkiego Tygodnia i przez cały rok - mówi bp Roman Pindel w tegorocznych życzeniach wielkanocnych przekazanych za pomocą społecznościowych mediów.

Biskup bielsko-żywiecki wypowiada życzenia na filmie w otoczeniu 124 nowo ustanowionych ceremoniarzy i animatorów liturgicznych dla diecezji.

- Są bardzo potrzebni, bo przychodzi Wielki Tydzień i piękne celebry, najważniejsze w ciągu całego roku. To dzięki nim będziemy mogli dobrze przeżywać liturgię, dobrze słyszeć Słowo Boże. Dzięki nim będzie do nas docierała prawda o tym, dlaczego i co Bóg uczynił dla nas przez swojego Syna Jezusa Chrystusa. Dzięki nim będziemy mogli już w czasie liturgii Wielkiego Czwartku czy Piątku przeczuwać prawdę o zmartwychwstaniu, uczyć się radości z tego, że Jezus żyje, ale także w tym dniu, w którym wieczorem usłyszymy orędzie, że Chrystus zmartwychwstał - podkreśla hierarcha.

mp / czecho.pl

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.