Wiadomości

  • 4 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 3548

Liderzy Lewicy wsparli kandydatów z naszego regionu. Wśród nich jest mieszkanka Czechowic-Dziedzic

W środę 3 kwietnia przed Ratuszem w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa Lewicy. Liderzy ugrupowania wsparli kandydatki i kandydatów startujących w nadchodzących wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Śląskiego, bielskiej Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu Bielskiego. Wśród nich jest Paulina Ogrodzka z Czechowic-Dziedzic, która kandyduje w wyborach do Sejmiku.

Konferencja prasowa Lewicy przed Ratuszem w Bielsku-Białej - 3.04.2024 · fot. Materiały prasowe


We wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział liderzy Lewicy: wicemarszałek Sejmu RP Włodzimierz Czarzasty, wiceministra Rozwoju i Funduszy Regionalnych Monika Sikora oraz wiceminister Infrastruktury Przemysław Koperski.

Konferencję prasową otworzył Adam Zoń - dyrektor szkoły w Żywcu i kandydat do Sejmiku Województwa, zwracając uwagę na konieczność zapewnienia dobrej jakości edukacji i darmowych posiłków dla uczniów. Wiceministra Monika Sikora w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na konieczność wybrania kandydatów, którzy w swojej działalności samorządowej będą zwracać uwagę na potrzeby kobiet: dostępu do badań prenatalnych, wysokiej jakości opieki okołoporodowej, dostępu do aborcji oraz zniesienia klauzuli sumienia. Zapewniła, że tylko Lewica jest gwarantem dobrej przyszłości oraz tego, że prawa kobiet będą należycie szanowane.

Wiceminister Przemysław Koperski odniósł się do wyzwań, jakie stoją przed samorządem województwa w kontekście potrzeb infrastrukturalnych regionu: budowy linii kolejowej Bielsko-Biała - Skoczów oraz przywrócenia połączeń kolejowych do Cieszyna, a także remontu zbiorników wodnych w Wiśle i Żywcu czy budowy rowerowej infrastruktury turystycznej, o które od lat zabiega Lewica. Przekazał, że tylko mocna współpraca rządu i samorządu daje gwarancje skutecznej realizacji tych inwestycji.

W swoim wystąpieniu zaapelował do mieszkanek i mieszkańców regionu o liczny udział w wyborach 7 kwietnia i głosowanie w wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego "tylko na listę nr 4, tylko na listę Lewicy, ze względu na fakt, że ostatni mandat do Sejmiku Województwa Śląskiego albo weźmie Lewica albo znów trafi on w ręce Konfederacji".

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.