Wiadomości

  • 19 kwietnia 2024
  • 24 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 4638

[FOTO] Podczas sprzątania Wisły zebrano cztery kontenery śmieci. Odnalazł się także dron

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, dzięki zaangażowaniu Postkajaki.pl i przy wsparciu gminy Bestwina, po raz czwarty posprzątano rzekę Wisłę w Kaniowie.

Sprzątanie Wisły w Kaniowie - 20.04.2024 · fot. Facebook / Gmina Bestwina - Magazyn Gminny


Akcja odbyła się w sobotę 20 kwietnia. Jak relacjonuje gmina Bestwina w mediach społecznościowych, "w cztery osoby zebrano cały kontener śmieci (głównie plastików), dużo opon i... drona". Jak poinformował w mediach społecznościowych Jerzy Zużałek, dron odnalazł już właściciela. Co ciekawe, urządzenie zaginęło 6 lat temu.

- Z pomocą samochodu strażackiego kierowanego przez prezesa OSP Kaniów Grzegorza Owczarza przeniesiono worki z wału i przetransportowano do kontenera - dodaje bestwiński Urząd Gminy.

Organizatorzy, przy wsparciu gminy Bestwina, oferowali narzędzia potrzebne do zbierania odpadów oraz grilla na zakończenie wydarzenia. W akcję zaangażowały się również Wody Polskie, które zajęły się utylizacją odpadów. Dla każdego uczestnika przewidziane są upominki.

mp / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.