Wiadomości

  • 29 kwietnia 2024
  • 12 maja 2024
  • wyświetleń: 10662

Pierwsza sesja Rady Powiatu. Andrzej Płonka nadal starostą, a Beata Łukowicz - wicestarostą

W poniedziałek 6 maja odbyła się pierwsza sesja nowej, VII kadencji Rady Powiatu Bielskiego. Podczas obrad dokonano wyboru starosty bielskiego, a także wicestarosty.

Pierwsza sesja Rady Powiatu Bielskiego nowej kadencji - 6.05.2024 · fot. J. J. i Z.R. / powiat.bielsko.pl


Otwarcia i stwierdzenia prawomocności sesji dokonał radny senior Ryszard Rączka. Z kolei zaświadczenia o wyborze na radnego powiatu wręczyła zastępca przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej w Bielsku-Białej Jolanta Międzybrodzka. Po tym przystąpiono do uroczystego ślubowania.

Następnie powołano Komisję Skrutacyjną do głosowań tajnych. Przewodniczącym Rady Powiatu w Bielsku-Białej został Jan Borowski (KWW Rodzina - Prawo - Wspólnota), a wiceprzewodniczącymi - Krzysztof Chodorowski (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Mirosław Szemla (Trzecia Droga).

Starostą Bielskim po raz kolejny został Andrzej Płonka (KWW Rodzina - Prawo - Wspólnota). Samorządowiec sprawuje tę funkcję od 2002 roku. Wicestarostą bielskim została Beata Łukowicz (Koalicja Obywatelska).

Ważną funkcję w powiecie bielskim będzie sprawował czechowiczanin Bartłomiej Fajfer z Nowej Inicjatywy, którego wybrano do Zarządu Powiatu. Ponadto w tym gremium będzie zasiadać Dorota Nikiel (KWW Rodzina - Prawo - Wspólnota).

Przypomnijmy, reprezentantami gminy Czechowice-Dziedzice w Radzie Powiatu Bielskiego w nowej kadencji będą Wojciech Leśny, Artur Rzepecki, Beata Łukowicz, Kacper Wójtowicz, Alina Świeży-Sobel, Bartłomiej Fajfer, Ewa Kmiecik-Wronowicz oraz Marcin Dziki.

W wyborach do Rady Powiatu Bielskiego - w tym głosowaniu nasza gmina to okręg numer 2 - wystawiono w sumie 47 kandydatów z 5 komitetów.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.