Wiadomości

  • 3 kwietnia 2024
  • wczoraj, 11:00
  • wyświetleń: 7029

[FOTO] XX Bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli. W wydarzeniu wzięło udział 328 zawodników

Piękna pogoda dopisała biegaczom, którzy w sobotę 18 maja wzięli udział w XX Biegu Patrona Miasta - pierwszym tegorocznym biegu z cyklu "Biegiem po zdrowie 2024". Na bieżni stadionu MOSiR-u przy ulicy Legionów oraz terenie parku Szwajcarska Dolina rywalizowało 328 zawodników.

XX Bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli - 18.05.2024 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Zanim przystąpiono do rywalizacji sportowej, na stadionie powitany został Czechoś - nowa maskotka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sympatyczny gepard powstał z inspiracji dzieci i młodzieży, którzy wzięli udział w konkursie na zaprojektowanie maskotki MOSiR-u. Wyróżniono kilka prac, a ich autorzy otrzymali upominki. Więcej o maskotce MOSiR portal czecho.pl pisze w artykule "MOSiR Czechowice-Dziedzice zyskał maskotkę. To gepard Czechoś".

Czechoś - maskotka MOSiR Czechowice-Dziedzice
Czechoś - maskotka MOSiR Czechowice-Dziedzice · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Następnie przez blisko dwie godziny na bieżni i terenie parku Szwajcarska Dolina rywalizowali biegacze - głównie dzieci i młodzież. W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników biegu wyjątkowe medale, które po złożeniu tworzą na zakończenie sezonu jedną całość.

Jednym z elementów towarzyszących biegowy była strefa strefa profilaktyki zdrowotnej "Warto się badać" pod patronatem senator RP Agnieszki Gorgoń-Komor.

Wyniki biegów w ramach XX Biegu Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli można znaleźć TUTAJ.

XX Bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli - 18.05.2024 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach i Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice. Sponsorem głównym cyklu "Biegiem po zdrowie 2024" jest UNIMOT Terminale.

Zadanie jest finansowane z budżetu Gminy Czechowice-Dziedzice w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych oraz przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Czechowice-Dziedzice na lata 2022-2025.

Rusza kolejna edycja Cyklu Biegowego "Biegiem po zdrowie". Znamy terminarz
fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.