Wiadomości

  • 4 maja 2024
  • 12 maja 2024
  • wyświetleń: 10835

[FOTO] Za nami pierwsza sesja nowej kadencji czechowickiej Rady Miejskiej

W poniedziałek 6 maja odbyła się I sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Radni złożyli ślubowanie, wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczącego.

Pierwsza sesja VII kadencji czechowickiej Rady Miejskiej - 6.05.2024 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Obrady rozpoczął radny senior Andrzej Maj. Radni oraz burmistrz Marian Błachut otrzymali z rąk przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze. Następnie złożyli ślubowanie.

W dalszej części sesji dokonano wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej. Jedynym kandydatem zaproponowanym na to stanowisko był Damian Żelazny. W tajnym głosowaniu za kandydaturą przedstawiciela Nowej Inicjatywy opowiedziało się 18 radnych (3 głosy wstrzymujące się).

Następnie wybrano wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Również w tym przypadku zaproponowano tylko jedną kandydaturę - na Radosława Hudźca (Rodzina Prawo Wspólnota) zagłosowało 19 radnych (2 głosy wstrzymujące się).

Ponadto podczas pierwszej sesji VII kadencji czechowickiej Rady Miejskiej przegłosowano uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza Czechowic-Dziedzic. W sumie będzie ono wynosić 13 800 złotych (10 400 złotych wynagrodzenia zasadniczego oraz 3 400 złotych dodatku funkcyjnego). Samorządowcowi przysługuje także dodatek specjalny i za wieloletnią pracę zgodnie z przepisami. Za przyjęciem uchwały było 20 radnych a jeden - Dariusz Czapiga - wstrzymał się od głosu.

W czechowickiej Radzie Miejskiej zasiądzie 21 radnych. W wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia, najwięcej mandatów - 11 - zdobył KW Nowa Inicjatywa. 6 przedstawicieli w Radzie Miejskiej będzie mieć KWW Rodzina - Prawo - Wspólnota, a 3 - KW Prawo i Sprawiedliwość. Jeden mandat przypadł KWW Twój Samorząd.

Wybory samorządowe 2024 - Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.