czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2008
  • wyświetleń: 1411

CBA przygląda się kopalni Silesia

Centralne Biuro Antykorupcyjne zbada kulisy sprzedaży czechowickiej Silesii. Część dokumentów trafiło już do CBA, reszta zostanie przekazana niebawem.

Reklama

Zarząd postępowań kontrolnych Biura interesuje się m.in. analizą przedprywatyzacyjną, prospektem prywatyzacyjnym, uchwałami statutowymi spółki, wyceną zakładu, umową konkursową na wyłonienie firmy, która doradzała w sprawie sprzedaży kopalni i zajmowała się wyceną jej majątku.

Kompania Węglowa jest pewna, że zarówno w przypadku przygotowań przedprzetargowych, jak i samym przetargu wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi procedurami. CBA nie będzie miała jednak szansy przejrzenia ani analizy przedprywatyzacyjnej, ani prospektu prywatyzacyjnego, bowiem dokumenty te nie istnieją. Kompania wyjaśnia, że nie traktuje sprzedaży Silesii jako jej prywatyzacji.

- Mamy do czynienia nie z prywatyzacją kopalni, a sprzedażą zorganizowanej części majątku zakładu. Takich operacji było w przeszłości wiele. Procedury przygotowawcze nie są w tym przypadkutakie same, jak przy prywatyzacji - tłumaczy Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.