Wiadomości

  • 15 maja 2024
  • 19 maja 2024
  • wyświetleń: 1638

Msza święta w intencji mieszkańców gminy z okazji wspomnienia patrona Czechowic-Dziedzic

Za nami:

16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli - jezuity, kapłana, męczennika, Patrona Czechowic-Dziedzic. W niedzielę 19 maja, o godzinie 11.30, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się uroczysta msza święta, w której udział wezmą władze miejskie.

flaga, herb, czechowic-dziedzic, Czechowice-Dziedzice
Msza święta w intencji mieszkańców gminy z okazji wspomnienia patrona Czechowic-Dziedzic · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


W tym roku przypada 367. rocznica męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli. Od 1999 roku święty jest Patronem naszego Miasta, w 2002 roku został ogłoszony Patronem Polski. 19 maja o godz. 11.30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, przy Al. Św. Andrzeja Boboli 2, odbędzie się msza święta w intencji mieszkańców gminy. We mszy świętej udział wezmą władze miejskie oraz poczty sztandarowe. Zapraszamy mieszkańców do udziału w liturgii.

Dzień wcześniej, 18 maja, XX Bieg Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli, który odbędzie się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach - więcej na jego temat portal czecho.pl pisze TUTAJ.

Święty Andrzej Bobola
Święty Andrzej Bobola · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W listopadzie tego roku przypadać będzie 25. rocznica, gdy św. Andrzej Bobola został ogłoszony Patronem Miasta. Stało się to dokładnie 14 listopada 1999 roku. Ogłoszenie świętego Patronem Miasta poprzedził kilkumiesięczny proces formalny. W lutym 1999 roku, w trakcie sesji, grupa radnych wyszła z inicjatywą uchwałodawczą.

Po przedstawieniu pozytywnych opinii komisji stałych, projekt uchwały został poddany pod głosowanie. W kolejnym miesiącu Stanisław Wojciech, ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej, wystosował list do ordynariusza diecezji z prośbą o wykonanie uchwały Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. We wrześniu 1999 roku do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach dotarła pozytywna odpowiedź z Kongregacji Kultu Bożego i Sakramentów Świętych.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia św. Andrzeja Boboli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj