Wiadomości

  • 16 maja 2024
  • 5 czerwca 2024
  • wyświetleń: 6696

[FOTO] XIII Rodzinny Ligocki Rajd Rowerowy. Na starcie stawiło się 160 cyklistów

W niedzielę 2 czerwca odbył się XIII Rodzinny Ligocki Rajd Rowerowy. Na wydarzenie zaprosiło Towarzystwo Przyjaciół Ligoty.

XIII Rodzinny Ligocki Rajd Rowerowy - 2.05.2024 · fot. Jerzy Bożek


W sumie na starcie rajdu pod Domem Kultury w Ligocie Miliardowicach stawiło się 160 cyklistów. Najmłodszy miał 2 latka, a najstarszy - 82 lata. Rajd odbył się pod hasłem "Odkrywamy piękną Pszczynę na nowo". Długość trasy wynosiła w sumie 26 kilometrów, z czego pierwszy etap to 12 kilometrów, a drugi - 14 km.

Na uczestników czekały liczne atrakcje oraz nagrody - wśród nich nagroda główna, którą jest rower. Zostały one także przyznane w konkurencjach regulaminowych - najstarszy uczestnik rajdu, najmłodszy uczestnik, najmłodszy uczestnik, który samodzielnie pokona trasę oraz najliczniejsza rodzina.

Rozdano również 140 koszulek, które udało się pozyskać od Jolanty Koźmin, szefowej Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów. Uczestnicy otrzymali też gadżety, a na koniec czekał na nich posiłek w postaci kiełbasy.

W organizacji rajdu pomogły władze gminy Czechowice-Dziedzice, a na rozdani nagród dokonał Maciej Kołoczek, zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.