Wiadomości

  • 15 maja 2024
  • 18 maja 2024
  • wyświetleń: 3373

Koncert kapeli "Maliniorze" i piknik z okazji Zielonych Świątek w Ligocie Miliardowicach

Za nami:

Towarzystwo Przyjaciół Ligoty zaprasza na koncert kapeli "Maliniorze" z Brennej. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 maja o godzinie 18.00 w Domu Kultury w Ligocie Miliardowicach.

Kapela "Maliniorze"
Kapela "Maliniorze" · fot. Facebook / Kapela "Maliniorze"


Ponadto w ten sam dzień przy Domu Kultury w Ligocie Miliardowicach odbędzie się piknik z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielonych Świątek.

Kapela Maliniorze z Brennej powstała z zamiłowania do muzyki. - Pomimo licznych obowiązków, zawsze znajdujemy czas na wspólne spotkania, próby i poszerzanie naszego repertuaru. Doświadczenie zdobyte na wielu scenach pomaga nam tworzyć dobrą zabawę, muzykę, która wszystkich porusza oraz ukazywać niezwykłą atmosferę beskidzkiego folkloru. Występując od ponad 20 lat zdążyliśmy wyrobić sobie własny styl i renomę zespołu bawiącego wszystkich i w każdych warunkach - piszą o sobie członkowie zespołu.

- Gramy na weselach, jubileuszach, szkoleniach, imprezach okolicznościowych, festynach, biesiadach itp. Podczas naszych występów staramy się przybliżyć dawne czasy, historię górali poprzez autentyczne stroje ludowe, naukę tańców i zabaw, oraz wpadającą w ucho i prawie wszystkim znaną góralską nutę. Również instrumenty na których gramy to takie, które kiedyś przygrywały naszym dziadkom i pradziadkom. Z uwagi również na biesiadny charakter naszych występów, znamy również prawie wszystkie piosenki biesiadne i inne znane w całej Polsce - dodają na stronie internetowej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.