czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 marca 2008
  • wyświetleń: 2107

Księgi wieczyste znikną z Czechowic?

Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach Monika Śliwińska chce, aby od 1 lipca Wydział Zamiejscowy Ksiąg Wieczystych w Czechowicach-Dziedzicach został przeniesiony do Pszczyny. Przeciwni temu są władze z Czechowic-Dziedzic i Bestwiny. Podjęto już w tej sprawie uchwałę-protest, która została przesłana do ministra sprawiedliwości, posłów i senatorów z naszego regionu.

Przypomnijmy - samorząd Czechowic-Dziedzic przekazał w 1988 roku ówczesnemu Sądowi Wojewódzkiemu w Katowicach budynek położony obecnie przy ul. Niepodległości (wówczas B.Bieruta), gdzie utworzono Państwowe Biuro Notarialne - dziś Wydział Ksiąg Wieczystych. Dziś prezes katowickiego sądu chce przenieść - a tym samym zlikwidować - zamiejscowy wydział w Czechowicach-Dziedzicach. Dlaczego?

Okazuje się że w czechowickim wydziale jest "za ciasno" na m.in. wdrożenie systemu informatycznego "Nowe Księgi Wieczyste". Dlatego - według szefa Sądu Okręgowego w Katowicach - bardziej celowa wydaje się rozbudowa Sądu Rejonowego w Pszczynie i połączenie obu wydziałów. Zwłaszcza, że w Pszczynie system elektroniczny już funkcjonuje. Ma ułatwić to dostęp do ksiąg on-line.

- Ponadto obecność jednostek sądu w jednym miejscu ma wpłynąć na polepszenie jego pracy, zaś bliskość komunikacyjna między Pszczyną a Czechowicami-Dziedzicami nie będzie stanowić zbytniej uciążliwości dla mieszkańców Czechowic i Bestwiny - czytamy w piśmie skierowanym z Sądu Okręgowego w Katowicach do władz gmin.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.