Wiadomości

  • 14 maja 2024
  • 15 maja 2024
  • wyświetleń: 1438

Bielska posłanka inauguruje kampanię do PE. "20 lat Polski w UE to skok cywilizacyjny"

Przed Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa Mirosławy Nykiel. Bielska posłanka zainaugurowała tym samym swoją kampanię w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Mirosława Nykiel zainaugurowała swoją kampanię do Parlamentu Europejskiego
Mirosława Nykiel zainaugurowała swoją kampanię do Parlamentu Europejskiego · fot. facebook.com/NykielMiroslawaPO


Wśród gości znaleźli się między innymi były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, senator Agnieszka Gorgoń-Komor czy prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

- 20 lat Polski w Unii Europejskiej to okres skoku cywilzacyjnego - poprawę widać we wszystkich aspektach naszego życia. Naród polski, mimo że czuł się przynależny do cywilizacji zachodniej, to nie zawsze mógł do niej przynależeć instytucjonalnie. Jednak duch wolności i niezależności w polskim narodzie nigdy nie zaginął - ani w czasach zaborów, ani w PRL-u - mówiła Mirosława Nykiel.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej zajmuje drugie miejsce na liście ugrupowania w województwie śląskim. - Mój program skupia się na słowie bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo w każdym wymiarze naszego życia: militarnym, energetycznym, bezpieczeństwo seniorów, prawa kobiet i młodych - napisała Nykiel w mediach społecznościowych.

KR / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.