Wiadomości

  • 15 maja 2024
  • 17 maja 2024
  • wyświetleń: 3057

[FOTO] Za nimi kurs i egzamin. Czechowice-Dziedzice mają 22 nowych strażaków ratowników

We wtorek 14 maja w OSP Lipowiec odbył się egzamin kończący kurs podstawowy dla nowych strażaków ratowników. Jak poinformowała jednostka z ulicy Zamkowej, udało się przeszkolić 26 strażaków, z czego 24 przystąpiło i zdało egzamin końcowy.

Za nimi kurs i egzamin. Czechowice-Dziedzice mają 22 nowych strażaków ochotników - 14.05.2024 · fot. Facebook / OSP Lipowiec


Szkolenie podstawowe strażaków ratowników ukończyło 12 osób z OSP Czechowice oraz 10 z OSP Lipowiec. Do egzaminu, przeprowadzonego przez Komendę Miejską PSP w Bielsku-Białej, przystąpili także przyszli druhowie z OSP Komorowice Śląskie oraz OSP Ćwiklice.

Intensywny kurs, po którym ochotnicy mogli uzyskać tytuł strażaka ratownika, trwał dwa miesiące. Jego celem było przygotowanie członków OSP do nabycia wiedzy i umiejętności do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych, w tym gaśniczych, ich sprawnego i bezpiecznego wykonywania, a także prowadzenia łączności w sieciach radiowych UKF PSP oraz kierowania ruchem drogowym podczas działań ratowniczych.

Loading...


Loading...

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj