Wiadomości

  • 26 maja 2024
  • 20 czerwca 2024
  • wyświetleń: 15094

[WIDEO, FOTO] Za nami 7. Czechowicka Noc Kultury. Przed biblioteką stanął ring bokserski

Wyjątkową Czechowicką Noc Kultury przygotowało w tym roku Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic wraz z partnerami. Motywem przewodnim siódmej edycji imprezy było wspomnienie sekcji bokserskiej RKS Stal Czechowice.

Pokazowe walki bokserskie podczas 7. Czechowickiej Nocy Kultury - 14.06.2024 · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


Noc kultury w gminie Czechowice-Dziedzice organizowana jest od 2016 roku (przerwy z powodu pandemii). W pierwszych trzech edycjach była to "Noc Muzeów". Jak opowiada Jacek Cwetler, formuła nocy kultury od początku polegała na tym, że organizatorzy szukali miejsca (zakładu, siedziby instytucji), którego na co dzień się nie odwiedza lub dostęp jest ograniczony.

- Zawsze mamy element historyczny, a do tego dokładamy elementy, które są a propos tego typu wydarzeń. Są stoiska wszystkich naszych instytucji kultury - mówi kustosz Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach.

Spacer szlakiem czechowickich murali w ramach 7.Czechowickiej Nocy Kultury - 14.06.2024 · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


7. Czechowicka Noc Kultury rozpoczęła się już po południu spacerem szlakiem murali, które w ostatnim czasie powstały w przejściach podziemnych na terenie stacji kolejowej. O malunkach ściennych autorstwa czechowickiej artystki Anety Paszek opowiadał Jacek Cwetler, kustosz Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach. Uczestnicy spaceru przeszli przed Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie o godzinie 17.00 odbyło się oficjalne otwarcie Czechowickiej Nocy Kultury.

Wernisaż wystawy "RKS STAL Czechowice - Pięściarze" w ramach 7. Czechowickiej Nocy Kultury - 14.06.2024 · fot. Facebook / Gmina Czechowice-Dziedzice


Po części oficjalnej odbył się wernisaż wystawy "RKS STAL Czechowice - Pięściarze". Motywem przewodnim tegorocznej Czechowickiej Nocy Kultury był właśnie boks. Przed siedzibą MBP został ustawiony ring - o tę część wydarzenia zadbał Bartosz Kempny. Zmierzyli się: Krystian Stawowczyk oraz Krystian Jewuła, Mateusz Molenda i Daniel Ścieszka, Ivan Zholud i Wojtek Szostek, Radosław Wajdzik i Sławek Pachny, a także Mateusz Mędrek i Krzysztof Zwaliński. Sędzią ringowym był Sebastian Kapias

Ostatnim elementem promującym czechowickie pięściarstwo był pokaz specjalnie przygotowanego na tę okazję filmu.Elementami towarzyszącymi 7. Czechowickiej Nocy Kultury były: wykład Janusza Chmielniaka "Zaginione światło - przesyłki zza światów", koncert mis i gongów tybetańskich, strefa motoryzacji, gra terenowa przygotowana przez hufiec ZHP, przejazd elektrycznym autobusem PKM oraz gry i zabawy dla dzieci.

Ponadto swoje stoiska wystawili: grupa ratownictwa PCK Czechowice-Dziedzice, akwarelista Romuald Romańczyk, Koło Gospodyń Wiejskich "Zabrzeżanki", Podbeskidzkie Centrum Mikroorganizmów, Rodzinna Plantacja Organicznej Lawendy, Miejska Biblioteka Publiczna i POPP Art.

7. Czechowicka Noc Kultury - 14.06.2024 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W ramach imprezy jej uczestnicy mogli zwiedzić i przejechać się nowoczesnym autobusem Solaris Urbino 18 Electric, który znajduje się w taborze PKM. Pojazd wyruszył w trasę z parkingu CH Stara Kablownia, a później przejechał ulicami Legionów, Szkolną do ul. Węglowej, Górniczą (przez osiedle "Kolonia"), Drzymały, wiaduktem na ul. Traugutta (gdzie byłomożna zobaczyć odnawiany dworzec), Słowackiego, Barlickiego, Prusa, Łukasiewicza oraz ponownie ul. Legionów.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.