Wiadomości

  • 21 maja 2024
  • wczoraj, 12:00
  • wyświetleń: 10779

[FOTO] Marian Derlich nadal sołtysem Bronowa. Wybrano nowy skład Rady Sołeckiej

Marian Derlich przez kolejną kadencję będzie pełnił obowiązki sołtysa Bronowa. W trakcie poniedziałkowego (17 czerwca) zebrania wiejskiego wybrano także 11 członków rady sołeckiej.

Wybory sołtysa i Rady Sołeckiej w Bronowie - 17.06.2024 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Sołtysem Bronowa na kolejną kadencję został dotychczasowy gospodarz wsi Marian Derlich. Za kandydaturą radnego Rady Miejskiej opowiedziało się 47 na 51 głosujących mieszkańców sołectwa.

W trakcie zebrania wybrano także nową radę sołecką, w skład której wchodzą: Andrzej Borowski, Łukasz Dzida, Jan Feruga, Mirosława Feruga, Robert Grzybowski, Artur Kapias, Michał Krawczykiewicz, Andrzej Krętosz, Maria Szkucik, Krystian Zbijowski, Artur Zmełty.

Były to ostatnie wybory sołtysa i Rady Sołeckiej w gminie Czechowice-Dziedzice. 24 maja nowego sołtysa i Radę Sołecką wybrali mieszkańcy Zabrzega, z kolei 13 czerwca odbyło się zebranie, podczas którego wybrano sołtysa i Radę Sołecką w Ligocie.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, która odbyła się 16 maja, przyjęto uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów do zarządów osiedli. Dotyczy to zarządów osiedli: "Tomaszówka", "Dziedzice", "Centrum" oraz "Lesisko". Wybory powinny odbyć się w terminie do trzech miesięcy od podjęcia uchwały, czyli do 16 sierpnia.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.