Wiadomości

  • 18 maja 2024
  • 20 maja 2024
  • wyświetleń: 2467

[FOTO] "Stop podwyżkom". Mariusz Błaszczak i inni posłowie PiS o projekcie ustawy

W piątek 17 maja na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa poświęcona obywatelskiemu projektowi ustawy pod nazwą "Stop podwyżkom". W briefengu wzięli udział Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, posłowie na Sejm RP Grzegorz Puda i Stanisław Szwed oraz posłanki do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska i Izabela Kloc.

Konferencja prasowa przed Ratuszem w Bielsku-Białej - 17.05.2024 · fot. Facebook / Grzegorz Puda


- Rozpoczynamy akcję zbierania podpisów pod tym projektem ustawy, ponieważ tylko w ten sposób możemy ominąć uśmiechniętą zamrażarkę Marszałka Sejmu - mówił podczas konferencji Mariusz Błaszczak. - Niestety obecny rząd nie podejmuje inicjatyw, które skutecznie ochronią polskie rodziny przed gigantycznymi podwyżkami - dodał.

Z kolei Grzegorz Puda zaznaczył, że już w lipcu czekają nas przykre niespodzianki - W portfele Polaków uderzą podwyżki cen prądu i gazu. To już odbija się na kosztach produkcji przemysłowej, co można zaobserwować z kolejnych doniesień o grupowych zwolnieniach w zakładach pracy. Jeśli obecny rząd nie podejmie żadnej interwencji dalszy kryzys jedynie będzie się pogłębiać, a ceny poszybują - przewiduje parlamentarzysta.

Podczas konferencji tematem była także bieżąca kampania do Parlamentu Europejskiego - To są niezwykle ważne wybory ponieważ na szali leży przyszłość Polski - stwierdził Grzegorz Puda. - Wybór zdaje się być prosty. Czy Polacy postawią na kandydatów, którzy gwarantują twardą walkę o interesy naszego kraju, czy też oddadzą władze w ręce ludzi, dla których Polska jest źródłem taniej siły roboczej - dodał.

- Nasze listy są bardzo silne i stanowią poważną ofertę dla wyborców. Jestem przekonany, że każdy z Państwa znajdzie tam swojego kandydata i mam nadzieję, że będzie to kandydat właśnie z naszej listy - podsumował były wicepremier i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.