Wiadomości

  • 20 maja 2024
  • 24 maja 2024
  • wyświetleń: 2896

[FOTO] MOSiR Czechowice-Dziedzice zyskał maskotkę. To gepard Czechoś

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach ma swoją maskotkę. W sobotę tuż przed startem XX Biegu Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli odbyła się prezentacja.

MOSiR Czechowice-Dziedzice zyskał maskotkę. To gepard Czechoś · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Historia stworzenia maskotki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach w dużej mierze oparta jest na konkursie ogłoszonym przez MOSiR. Na konkurs nadesłano 39 prac indywidualnych (taki był regulaminowy wymóg), autorstwa głównie dzieci z czechowickich szkół podstawowych. Dominowały prace rysunkowe i wyklejanki.

Ostatecznie, z jednej pracy pochodzi imię maskotki - "Czechoś", a inna praca była inspiracją do stworzenia formy. Przy udziale grafika powstała ostateczna wersja maskotki MOSiR. Później można było przystąpić do szycia. "Czechoś" jest dziełem doświadczonej rękodzielniczki, która w przeszłości szyła lalki dla teatru.

Prezentacja odbyła się przed startem XX Biegu Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli. Wtedy także wręczono dwie główne nagrody, kolejno dla pomysłodawcy imienia oraz autora pracy, która była główną inspiracją do stworzenia "Czechosia". Wręczono także 8 wyróżnień.

Sobotnie wydarzenie pokazało, że maskotka zdobyła serca małych mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice. - Dzieciaki przybijały piątkę, robiły sobie zdjęcia z "Czechosiem". Świetny był odbiór tej maskotki - mówi Paweł Mazur, kierownik działu organizacji imprez sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Najbliższa okazja do spotkania z "Czechosiem" w trakcie Aktywnego Dnia Dziecka, czyli podczas 10. edycji "Zapaleńców". To wydarzenie 1 czerwca w Parku Świętej Barbary. Także w czerwcu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach wystawa prac nadesłanych na konkurs ogłoszony przez MOSiR.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.