Wiadomości

  • 22 maja 2024
  • 24 maja 2024
  • wyświetleń: 2157

[FOTO] Za nimi dwa tygodnie pełne sukcesów. Tenisiści stołowi MKS z wizytą u burmistrza

Ostatnie dwa tygodnie były absolutnie rekordowe dla tenisistek i tenisistów stołowych z MKS Czechowice-Dziedzice. Wisienką na torcie jest historyczny awans do I Ligi Kobiet.

Za nimi dwa tygodnie pełne sukcesów. Tenisiści stołowi MKS z wizytą u burmistrza - 20.05.2024 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Drużynowe Mistrzostwo Polski Młodzików, drużynowe Mistrzostwo Polski Kadetek i Wicemistrzostwo Polski Kadetów. Wygrana w klasyfikacji klubowej w trakcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do tego rekord w ilości zdobytych medali na Mistrzostwach Śląska. To obraz sukcesów sekcji tenisa stołowego MKS Czechowice-Dziedzice. - Przez ostatnie dwa tygodnie wiele się u nas działo w klubie. Wywalczyliśmy więcej cennych trofeów niż przez 10 lat - opowiada Tomasz Szary, trener w czechowickim klubie.

W niedzielę drużyna dziewcząt wywalczyła historyczny awans do I Ligi Kobiet (awans uzyskały: Emilia Twardawa, Maja Lech, Weronika Indeka, Sandra Hetnał, Nadia Cieślar). Trzeba dodać, że to skład bardzo młodych zawodniczek (w drużynie są dwie 14-latki), które odnoszą sukcesy rywalizując z drużynami w kategorii seniorek.

W poniedziałek 20 maja w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach tenisistów stołowych klubu MKS gościł burmistrz. - Jestem bardzo dumny z tego co wypracowaliście swoim ogromnym wysiłkiem [...]. Naprawdę, jestem pod wielkim wrażeniem - mówił w trakcie spotkania Marian Błachut. Włodarz gminy złożył także dedykację i podpis na rakietce.

W tym tygodniu młodzież z MKS Czechowice-Dziedzice wyjeżdża do Władysławowa, gdzie powalczy w turnieju o randze międzynarodowej. Dwóch zawodników wystartuje z ramienia kadry narodowej. Do końca sezonu tenisistów stołowych z MKS-u czekają jeszcze Mistrzostwa Polski a chłopcy w meczu barażowym powalczą o I Ligę.

MKS Czechowice-Dziedzice prowadzi szkolenie w sekcji tenisa stołowego w różnych kategoriach wiekowych. Jak mówił nam trener Tomasz Szary, nie ma dolnej granicy wiekowej, jest granica ruchowa i uważności. W czechowickim MKS-ie tenis stołowy trenowały już nawet 4-latki!

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.