Wiadomości

  • 29 maja 2024
  • 31 maja 2024
  • wyświetleń: 3062

Gdzie kupimy tabletkę "dzień po"? Na liście nie ma aptek z Czechowic-Dziedzic

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował mapę aptek, z którymi podpisał umowę na realizację pilotażu usług farmaceuty w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Dostępność do antykoncepcji awaryjnej - tzw. tabletki "dzień po" w ramach pilotażu jest zapewniona w całej Polsce. Na liście są placówki z Pszczyny i Bielska-Białej, jednak nie z Czechowic-Dziedzic.

Apteka - zdjęcie ilustracyjne
Gdzie kupimy tabletkę "dzień po"? Nie w Czechowicach-Dziedzicach · fot. powiat


Wykaz jest aktualizowany codziennie (od poniedziałku do piątku). Cały czas do programu mogą przystępować kolejne apteki. Nabór jest otwarty, a NFZ przyjmuje wnioski elektronicznie. Dotychczas do pilotażu zgłosiło się blisko 770 aptek (dane na 24.05.2024), które złożyły wnioski lub już podpisały umowy z Funduszem.

Informacje o aptekach, które realizują pilotaż są podane w podziale na województwa. Mapa zawiera dane o nazwie apteki oraz jej adresie. W każdym regionie są apteki, które świadczą usługi farmaceuty w programie.

ZOBACZ MAPĘ: Antykoncepcja awaryjna w aptekach

Mapa jest aktualizowana codziennie (od poniedziałku do piątku). Spośród aptek w naszym regionie dotychczas zgłosiły się dwie placówki z Pszczyny oraz dwie z Bielska-Białej. Szczegóły można znaleźć na mapie, która dostępna jest TUTAJ.

Trwa nabór wniosków do pilotażuApteki przez cały czas mogą zgłosić się do programu pilotażowego. Nabór jest otwarty i prowadzą go Oddziały Wojewódzkie NFZ. Aby maksymalnie ułatwić przystąpienie do programu wnioski są przyjmowane elektronicznie.

Szczegółowe informacje o naborze są dostępne na stronie internetowej NFZ.

ar, mp / czecho.pl

źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.