Wiadomości

  • 12 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1436

Wsiadła za kierownicę mimo sądowego zakazu. Teraz czeka ją surowa kara

Policjantem jest się nie tylko podczas służby, ale również poza nią. To stwierdzenie doskonale pasuje do policjanta z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującą z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach, posterunek, ilustracyjne
Wsiadła za kierownicę mimo sądowego zakazu. Teraz czeka ją surowa kara - zdj. ilustracyjne · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjant z czechowickiej "patrolówki", st. post. Wojciech Surmicki, będąc w czasie wolnym od służby, podczas zakupów w jednym ze sklepów na terenie miasta, zauważył pojazd marki Opel, za którego kierownicą zasiadała kobieta z orzeczonym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Kierująca, 27-latka, była znana policjantowi z wcześniejszych interwencji.

- Funkcjonariusz bez wahania podjął czynności związane z zatrzymaniem kobiety, równocześnie zawiadamiając dyżurnego z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, który skierował, na miejsce patrol policji - relacjonuje KMP w Bielsku-Białej.

St. post. Wojciech Surmicki
St. post. Wojciech Surmicki · fot. KMP Bielsko-Biała


Przybyli na miejsce funkcjonariusze wykonali czynności służbowe i uniemożliwili dalszą jazdę kobiecie. -

- Dzięki skutecznej interwencji policjanta będącego w czasie wolnym od służby, mieszkanka Czechowic-Dziedzic, odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi jej surowa kara - dodają mundurowi.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.