Wiadomości

  • 16 czerwca 2024
  • 23 czerwca 2024
  • wyświetleń: 11142

Jak będzie wyglądał plac Jana Pawła II po przebudowie? Miasto ogłosiło przetarg na projekt

Czechowicki samorząd ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy placu Jana Pawła II. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w ramach projektu "Zielona i niebieska infrastruktura w Gminie Czechowice-Dziedzice".

Czechowice-Dziedzice, centrum, dron, plac jana pawła ii, lesisko, kościół, królowej polski
Plac Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach · fot. wpk / czecho.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w marcu w artykule "Szykuje się zielona rewolucja w centrum. Cztery miejsca zmienią się nie do poznania", przebudowa placu Jana Pawła II, a także trzech innych lokalizacji w centrum naszego miasta - po dawnych siedzibach AZK i Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także po "pomniku braterstwa broni" przy Rondzie Solidarności - mają zostać zrealizowane w ramach projektu "Zielona i niebieska infrastruktura wraz ze stosownym zapleczem w Gminie Czechowice-Dziedzice".

Według zamierzeń władz Czechowic-Dziedzic największe zmiany mają dotyczyć właśnie placu Jana Pawła II, czyli terenu o powierzchni 0,7283 ha. To miejsce ma stać się "ogrodem miejskim". Plan obejmuje zmniejszenie powierzchni utwardzonej oraz wprowadzenie większej ilości zieleni, w tym nowych nasad, trejaży, ogrodów deszczowych z przelewem awaryjnym, a także wymianę oświetlenia i małej architektury - w tym placu zabaw dla dzieci.

Wizualizacje placu Jana Pawła II po rewitalizacji · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Teraz gmina Czechowice-Dziedzice ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy placu. Zamówienie obejmuje opracowanie pełnozakresowej i pełnobranżowej (wielobranżowej) dokumentacji projektowo - kosztorysowej, na podstawie opracowanego przez zamawiającego programu funkcjonalno-użytkowego. Dokumentacja będzie służyła do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych - wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

Firma, która będzie wykonywać dokumentację, będzie musiała przeprowadzić analizę terenu, a także uzgodnić projektowane rozwiązania. Uwzględni w tym koncepcję zaakceptowaną wcześniej przez czechowicki samorząd (galeria powyżej).

Wizualizacje placu Jana Pawła II po rewitalizacji
Wizualizacje placu Jana Pawła II po rewitalizacji · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Ponadto w ramach umowy wykonawca opracuje, na podstawie założeń zawartych w programie funkcjonalno-użytkowym oraz wskazań zamawiającego, nową koncepcję w formie graficznej i opisowej, która powinna obejmować wizualizacje, rozwiązania projektowe, powierzchniowe i materiałowe oraz wstępne szacowanie kosztów dla całej inwestycji.

Firmy, które chcą wziąć udział w postępowaniu, mają czas do poniedziałku 17 czerwca na składanie swoich ofert. Termin związania ofertą to 30 dni, z kolei termin realizacji zamówienia (zakończenie) to "do 16 miesięcy od dnia zawarcia umowy wraz z decyzją pozwolenia na budowę lub/i potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia o zamiarze przystąpienia do robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.