Wiadomości

  • 27 czerwca 2024
  • 3 lipca 2024
  • wyświetleń: 2731

TAURON przeprowadzi remont w elektrociepłowni. Będzie przerwa w dostawie ciepła

Za nami:

Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach poinformowało o planowanej przerwie w dostarczaniu ciepła w okresie poza sezonem grzewczym. Jest ona konieczna ze względu na konieczność wykonania przez wytwórcę ciepła - spółkę Tauron Ciepło - niezbędnych napraw w źródle EC2 Bielsko-Biała.

Elektrociepłownia Czechowice, komin
Czechowice-Dziedzice zajęły 125. miejsce w rankingu najzamożniejszych · fot. www.naddachami.pl


Przerwa w dostawie ciepłej wody do wszystkich odbiorców PIM wystąpi od godziny 6.00 w środę 3 lipca do godziny 6.00 w czwartek 4 lipca.

Loading...


O rozpoczęciu letnich remontów spółka TAURON poinformowała w komunikacie prasowym. - Letnie miesiące to najlepszy czas na kompleksowe prace remontowe i modernizacyjne. W elektrociepłowniach TAURON Ciepło przeprowadzamy je co roku, po to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii w sezonie grzewczym - mówi Marcin Staniszewski, prezes zarządu TAURON Ciepło.

Zaplanowane na najbliższe tygodnie prace w TAURON Ciepło to przede wszystkim remont kapitalny bloku BC50 w Elektrociepłowni Bielsko-Biała oraz prace remontowo-konserwacyjne urządzeń pomocniczych jednostek produkcyjnych w elektrociepłowniach w Tychach, Katowicach, Bielsku-Białej oraz Cieszynie.

- Harmonogram remontów i napraw organizowany jest tak, aby realizacja prac była nieodczuwalna dla mieszkańców i nie powodowała przerw w dostawach ciepła do mieszkań - podkreśla TAURON.

Cały proces remontowy wpisany jest w standardową procedurę działania elektrociepłowni TAURONA, w celu zapewnienia bezpiecznej i bezawaryjnej pracy urządzeń, z myślą o mieszkańcach aglomeracji. Realizowane każdego roku prace konserwacyjne, modernizacje i remonty pozwalają utrzymać wysoki poziom dyspozycyjności jednostek wytwórczych i magistrali przesyłowych TAURON Ciepło.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.