czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 marca 2008
  • wyświetleń: 702

Uważajmy na kieszonkowców!

Święta wielkanocne to nie tylko czas przeżyć religijnych, spotkań w gronie rodzinnym i towarzyskim, ale to także czas wielkiej gonitwy związanej z zakupami i przygotowaniami do świąt.

W zgiełku przedwielkanocnym bardzo często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, stajemy się łatwowierni podatni na różnego rodzaju oszustwa i często padamy ofiarą złodziei. Nasza nieostrożność, zostawiony otwarty samochód, zakupy na siedzeniu, otwarta torebka z widocznym portfelem, niezamknięte drzwi do mieszkania, prowokują złodziei do działania.

Najczęściej ofiarą przestępców padają osoby starsze, bezbronne, niepotrafiące zadbać samodzielnie o swoje bezpieczeństwo. W wyniku przestępstwa tracą swoje oszczędności, środki do życia a także poczucie godności. Apelujemy zwłaszcza do tych osób, by pod żadnym pozorem nie wpuszczały do mieszkań osób nieznajomych. Apelujemy również do rodzin i sąsiadów osób starszych - zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Opowiedzcie im o zagrożeniach, ostrzegajcie przed oszustami.

Uważajcie też drodzy Państwo na kieszonkowców, którzy w godzinach szczytu grasują w autobusach i pociągach, a także w miejscach zatłoczonych - na bazarach, targach, w sklepach, czy hipermarketach. Złodzieje z powodzeniem wykorzystują tłok, zamieszanie i brak czujności.

Aby zwycięstwo dobra nad złem i życia nad śmiercią, będące przesłaniem nadchodzących Świąt Wielkanocnych stało się dla was źródłem nadziei i radości

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej
mł.insp. mgr Krzysztof Mancewicz

Źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.