Wiadomości

  • 28 czerwca 2024
  • 11 lipca 2024
  • wyświetleń: 5898

[FOTO] Heniek znów płatał im figle, ale udało się! Czechowiczanie dotarli do Norwegii

W sobotę 29 czerwca przed Stadionem Śląskim w Chorzowie rozpoczęła się kolejna edycja rajdu Złombol. Wzięło w nim udział dwóch mieszkańców Czechowic-Dziedzic - Mariusz Skrzypiec oraz Marek Kurczyk - którzy przemierzyli trasę do Norwegii Heńkiem, czyli wysłużonym Polonezem.

Czechowiczanie po raz kolejny przemierzyli setki kilometrów dla potrzebujących dzieci · fot. Facebook / LOCOS PAPIS Złombol Team


Złombol to nazwa zmotoryzowanego rajdu o charakterze charytatywnym, który odbywa się corocznie prowadząc do różnych krajów. Jego głównym celem jest zbieranie darowizn za sprzedaż powierzchni reklamowej na swoich pojazdach dla dzieci z domów dziecka w całej Polsce. W tym roku odbyła się już 18. edycja tego niezwykłego wydarzenia.

Podczas siedemnastu edycji Złombol odwiedził wiele krajów w Europie i zebrał ponad 15 milionów złotych! - To nie tylko liczba, to opowieść o wspólnej sile, empatii i trosce o tych, którzy potrzebują wsparcia najbardziej. To historia ludzi, którzy postanowili działać dla dobra innych. Każda złotówka, każda godzina poświęcona tej sprawie, to część fundamentu budującego szansę na lepsze życie dla dzieci - podkreślają organizatorzy rajdu.

Czechowiczanie po raz kolejny przemierzyli setki kilometrów dla potrzebujących dzieci
fot. Materiały prasowe


Tegoroczny rajd rozpoczął się w sobotę 29 czerwca przed Stadionem Śląskim w Chorzowie. Miejscem docelowym był Atlantic Road w Norwegii, gdzie załogi biorące udział w Złombolu dotarły w środę 3 lipca.

W tym roku w rajdzie Złombol ponownie wzięli udział mieszkańcy Czechowic-Dziedzic - Mariusz Skrzypiec i Marek Kurczyk - którzy pojechali do Norwegii Heńkiem, czyli Polonezem, który w ostatnim czasie przeszedł remont silnika. na pojeździe znalazło się między innymi logo naszego miasta. Relacje z podroży czechowiczan można było znaleźć na profilu LOCOS PAPIS Złombol Team na Facebooku.

Czechowiczanie po raz kolejny przemierzyli setki kilometrów dla potrzebujących dzieci
Czechowiczanie po raz kolejny przemierzyli setki kilometrów dla potrzebujących dzieci · fot. Facebook / LOCOS PAPIS Złombol Team


A jak mieszkańcy naszego miasta podsumowują tegoroczną edycję imprezy? - Przejechaliśmy na kołach blisko 4300 km oraz ponad 300 km promami, wymieniliśmy silnik na trasie, wygraliśmy licytację na półmetku, spotkaliśmy niesamowitych ludzi, zobaczyliśmy niesamowite miejsca, zjedliśmy steki i burgery z renifera, pokłóciliśmy się, a następnie pogodziliśmy się. Usłyszeliśmy nawet, że jesteśmy jak stare małżeństwo. O wszystkim opowiemy w najbliższym czasie zdając szczegółową relację z poszczególnych dni. Na razie powiem tylko, że na ZŁOMBOL nic nie można planować, ponieważ to nie ma najmniejszego sensu - napisali w mediach społecznościowych.

Loading...


Jak już wspominaliśmy, Złombol to w 100% rajd charytatywny, a zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci z domów dziecka. Do niedzieli dzięki czechowickiemu teamowi udało się zebrać 11 800 zł. Skarbonkę nadal można wesprzeć TUTAJ.

- 100% zebranej kwoty przeznaczona zostanie na pomoc psychologiczną dla dzieci (terapie indywidualne, terapie grupowe, superwizje dla wychowawców, mieszkanie usamodzielniające itp.), dofinansowanie wyjazdów dla wychowanków domów dziecka (wycieczki, obozy, kolonie, ferie, wyjazdy klubowe) oraz spełnianie dziecięcych marzeń (kurs prawa jazdy, kurs językowy, sprzęt sportowy, prenumeraty ukochanej gazety, prezent z okazji ważnego wydarzenia) - wyliczają organizatorzy rajdu Złombol.

Loading...

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.