Wiadomości

  • 27 czerwca 2024
  • 29 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1826

Łukasz Piszczek asystentem trenera Borussi Dortmund!

Pochodzący z Goczałkowic-Zdroju, a urodzony w Czechowicach-Dziedzicach były reprezentant Polski Łukasz Piszczek będzie asystentem trenera w Borussii Dortmund!

Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek w barwach Borussi Dortmund


"BVB restrukturyzuje kadrę trenerską na sezon 2024/25: Główny trener Nuri Sahin będzie w nowym sezonie wspierany przez asystentów: Joao Tralhao, Ertugrula Arslana i Łukasza Piszczka" - poinformował niemiecki klub w czwartek 27 czerwca.Przypomnijmy: Łukasz Piszczek jako zawodnik w barwach Borussii wystąpił w 382 meczach. Zdobył dwukrotnie mistrzostwo kraju w 2011 i 2012 roku), trzy Puchary Niemiec (2012, 2017, 2021) oraz Superpuchar Niemiec (2008, 2013, 2014, 2019). Zagrał też w finale Ligi Mistrzów na Wembley (1:2 z Bayernem w 2013 roku).

Biuro tłumaczeń Skrivanek - profesjonalne tłumaczenia pisemne, tłumaczenie gier, kompleksowe rozwiązania językowe.*


"Dwie legendy BVB poprowadzą klub, z którym osiągnęli największe sukcesy w piłkarskiej karierze. Dla Piszczka, który szykuje się do kariery trenerskiej to niebywały sukces i ogromne wyzwanie. Od dawna było wiadomo, że swoją przyszłość Piszczek wiążę z ławką trenerską. Od marca 2023 był grającym szkoleniowcem trzecioligowego LKS-Goczałkowice Zdrój, którego jest wychowankiem. Wiosną ubiegłego roku ukończył kurs UEFA A, a wiosną tego roku zdał egzaminy na kurs UFEA Pro. To nie będzie żadną przeszkodą w pracy w roli asystenta Sahina, co może otworzyć znakomite możliwości do dalszej kariery" - komentuje serwis TVP Sport.

* Artykuł zawiera lokowanie produktu.

ar / czecho.pl

źródło: TVP Sport

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.