Wiadomości

  • 28 czerwca 2024
  • 1 lipca 2024
  • wyświetleń: 3861

W internecie nikt nie jest anonimowy. 28-latek odpowie za groźby zawarte w komentarzu

28-latek napisał komentarz pod jednym z artykułów na portalu bielsko.info. Z jego treści wynikało, że wysadzi w powietrze jeden z budynków znajdujących się na terenie Bielska-Białej. Nie zastanawiając się ani chwili, redakcja serwisu zgłosiła sprawę na policję. Jak potoczyła się dalej?

Groził wysadzeniem jednego z bielskich budynków w powietrze. Teraz odpowie przed sądem
Groził wysadzeniem jednego z bielskich budynków w powietrze. Teraz odpowie przed sądem · fot. KMP w Bielsku-Białej


Redakcja portalu bielsko.info przekazała sprawę policji w środę 26 czerwca. W treści komentarza można było przeczytać, że anonimowa jeszcze wtedy osoba chce podłożyć ładunek wybuchowy w jednym z bielskich budynków. Stróże prawa niezwłocznie przystąpili do działań operacyjnych i między innymi sprawdzili teren obiektu, który wprost został wymieniony w komentarzu.

Komunikat w tej sprawie Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej wydała w piątek 28 czerwca. Jak relacjonuje asp. Przemysław Kozyra, p.o. oficera prasowego bielskiej KMP, policjanci w wydziału kryminalnego, wykorzystując techniki operacyjne, ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny i jego personalia.

- Kompletnie zaskoczonego 28-latka zatrzymali w swoim mieszkaniu i doprowadzili do komendy policji. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu przed prokuratorem, który wobec mężczyzny zastosował wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji - dodał przedstawiciel miejskich stróżów prawa.

Całe zajście to przestroga dla wszystkich internautów, którym wydaje się, że w internecie są anonimowi. W sieci nie można pisać bezkarnie tego typu gróźb czy też treści, które naruszają dobra osobiste osób trzecich, w tym obrażają, szkalują, zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami, zawierają dane osobowe.

mp, Zac / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.