Wiadomości

  • 30 czerwca 2024
  • 2 lipca 2024
  • wyświetleń: 9889

Groźna sytuacja na torach. Ruch pociągów był wstrzymany przez blisko 4 godziny

W sobotę 29 czerwca po godzinie 18.00 wstrzymany został ruch pociągów na szlaku kolejowym pomiędzy stacjami Czechowice-Dziedzice i Czechowice-Dziedzice Południowe. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego podaje, że utrudnienia były spowodowane nierównościami w planie i profilu w torach nr 1 i 2.

tory, kolej, pociąg
Groźna sytuacja na torach. Ruch pociągów był wstrzymany przez blisko 4 godziny - zdj. ilustracyjne · fot. pixabay.com


Ruch pociągów po torze numer 2 został przywrócony o godzinie 21.40, z kolei nr 1 - o 23.40. WCZK poinformowało, że opóźniono 30 pociągów pasażerskich na w sumie 640 minut oraz 1 pociąg towarowy.

Na odcinku od stacji Czechowice-Dziedzice do Czechowice-Dziedzice Południowe uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Obowiązywała nie tylko za pociągi Kolei Śląskich, ale także trzy składy PKP Intercity - "Daszyński" relacji Wisła Uzdrowisko - Warszawa Gdańska, "Pilecki" relacji Białystok - Bielsko Biała Główna oraz "Szyndzielnia" relacji Ustka - Bielsko - Biała Główna.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.