Wiadomości

  • 8 lipca 2024
  • 14 lipca 2024
  • wyświetleń: 6931

Dom Kultury w Ligocie Miliardowicach zmieni swoje oblicze. Zobaczcie wizualizacje!

Czechowicki samorząd ogłosił przetarg na termomodernizację Domu Kultury w Ligocie Miliardowicach. Dzięki inwestycji, której celem jest poprawa efektywności energetycznej, obiekt zyska nowe oblicze.

Dom Kultury w Ligocie Miliardowicach
Dom Kultury w Ligocie Miliardowicach · fot. mp / czecho.pl


W ramach inwestycji docieplone zostaną ściany fundamentowe, zewnętrzne oraz dach, częściowo wymienione zostaną drzwi i okna, wykonana zostanie także naprawa kominów. Dodatkowo przewidziano montaż fotowoltaiki na dachu, wymianę balustrad zewnętrznych i daszków nad wejściami na zewnątrz budynku, wykonanie dwóch podjazdów dla osób niepełnosprawnych i naprawę schodów zewnętrznych.

Zamówienie dotyczy również instalacji elektrycznej i sanitarnej. W pierwszej z nich zaplanowano montaż opraw oświetleniowych typu LED, a także wykonanie instalacji odgromowej i uziemiającej, instalacji LAN oraz instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii. W drugiej z instalacji kocioł gazowy zostanie zastąpiony kotłem kondensacyjnym, wymienione zostaną instalacje grzejnikowa c.o., wody zimnej i ciepłej oraz wewnętrzna instalacja kanalizacji. Ponadto zostaną zamontowane pompy ciepła do dogrzewania sali widowiskowej i dla celów c.w.u.

Wizualizacje Domu Kultury w Ligocie Miliardowicach po termomodernizacji · fot. Dokumentacja przetargowa / KMR_Architekci


Przetarg nie dotyczy przychodni. Jak możemy przeczytać w dokumentacji przetargowej, podczas prac budowlanych nie będzie zmian konstrukcyjnych w obiekcie, a wszystkie pomieszczenia budynku zachowają swoją dotychczasową funkcję.

Firmy, które chcą wziąć udział w postępowaniu przetargowym, mają czas do 23 lipca na składanie swoich ofert. Inwestycja potrwa 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Jej koszt, według planu zamówień publicznych gminy na 2024 rok, to 2 194 942,48 złotych. Zadanie jest dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.