Wiadomości

  • 3 lipca 2024
  • wyświetleń: 327

Dlaczego warto wybrać Work&Travel USA?

Materiał partnera:

Korzyści z udziału w programie Work & Travel USA. Dowiedz się, jak to doświadczenie może podnieść Twoje umiejętności, zapewnić możliwości wymiany kulturalnej i szansę na poznanie Stanów Zjednoczonych. Dowiedz się, dlaczego Work & Travel USA to świetny wybór dla studentów!

Program Work and Travel USA to unikalna szansa dla studentów na przeżycie niezapomnianej przygody, zdobycie cennego doświadczenia zawodowego oraz podszlifowanie języka angielskiego. Udział w tym programie umożliwia młodym ludziom z różnych zakątków świata połączenie pracy zarobkowej z podróżowaniem po Stanach Zjednoczonych. W niniejszym artykule przedstawię szczegółowy przewodnik po tym, jak wziąć udział w programie Work and Travel, jakie są korzyści z uczestnictwa, jakie kroki należy podjąć oraz którą agencję wybrać, aby pomyślnie zrealizować swoje marzenie o pracy i podróżach w USA.

work and travel agency


Czym jest program Work and Travel?Work and Travel USA to program wymiany kulturowej, stworzony dla studentów uczelni wyższych. Program ten pozwala uczestnikom na legalną pracę sezonową w Stanach Zjednoczonych, a następnie na podróżowanie po kraju przez określony czas. Program zazwyczaj trwa od trzech do czterech miesięcy w okresie wakacyjnym, co pozwala studentom na połączenie pracy zarobkowej z wakacjami.

Korzyści z udziału w programie Work and TravelZdobycie doświadczenia zawodowegoUdział w programie Work and Travel to doskonała okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku. Pracując w USA, studenci mogą nauczyć się nowych umiejętności, które mogą być przydatne w ich przyszłej karierze zawodowej. Doświadczenie zdobyte za granicą może również wyróżnić CV na tle innych kandydatów na rynku pracy.

Poprawa umiejętności językowychJednym z najważniejszych atutów programu jest możliwość codziennego praktykowania języka angielskiego. Kontakt z native speakerami w miejscu pracy oraz poza nim pozwala na szybkie przyswojenie nowych zwrotów, idiomów oraz płynne posługiwanie się językiem angielskim. Jest to również doskonała okazja do nauki amerykańskiego akcentu i poznania różnic językowych w porównaniu z brytyjskim angielskim, który jest często nauczany w europejskich szkołach.

Poznanie amerykańskiej kulturyWork and Travel to nie tylko praca, ale także unikalna szansa na bezpośrednie poznanie amerykańskiej kultury i stylu życia. Uczestnicy programu mają okazję doświadczyć codziennego życia w USA, uczestniczyć w lokalnych festiwalach, świętach i wydarzeniach, co pozwala na lepsze zrozumienie amerykańskiego społeczeństwa i jego wartości.

Nawiązywanie międzynarodowych przyjaźniPraca w USA w ramach programu Work and Travel to także możliwość nawiązania przyjaźni z ludźmi z całego świata. Uczestnicy programu spotykają innych studentów z różnych krajów, co sprzyja wymianie kulturowej i budowaniu międzynarodowych kontaktów, które mogą okazać się cenne w przyszłości.

Podróżowanie po Stanach ZjednoczonychPo zakończeniu okresu pracy, uczestnicy programu mają możliwość podróżowania po USA przez okres do 30 dni. Jest to doskonała okazja, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne, takie jak Nowy Jork, Los Angeles, Wielki Kanion czy parki narodowe. Podróżowanie po USA pozwala na poznanie różnorodności krajobrazów, klimatu i kultury tego ogromnego kraju.

Jak wziąć udział w programie Work and Travel?Krok 1: Sprawdź wymaganiaPierwszym krokiem do wzięcia udziału w programie Work and Travel jest upewnienie się, że spełniasz wszystkie wymagania. Aby móc aplikować do programu, musisz:

  • Być studentem uczelni wyższej.
  • Mieć dobrą znajomość języka angielskiego, umożliwiającą komunikację w miejscu pracy.
  • Posiadać ważny paszport, który będzie ważny przez co najmniej sześć miesięcy po planowanym zakończeniu pobytu w USA.
  • Być w dobrej kondycji zdrowotnej, aby móc podjąć pracę fizyczną, jeśli jest to wymagane.


Krok 2: Wybór agencji pośredniczącejAby wziąć udział w programie Work and Travel, musisz skorzystać z usług agencji pośredniczącej, która pomoże Ci znaleźć pracę, załatwić formalności wizowe oraz zaoferuje wsparcie podczas pobytu w USA. Przy wyborze agencji warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie, opinie innych uczestników oraz oferowane wsparcie. Agencja Easy Travel Abroad co roku wysyła setki studentów do USA, wspiera ich na każdym kroku, co sprawia, że każdy student jest zadowolony z programu.

Krok 3: Przygotowanie dokumentów

Po wybraniu agencji, musisz zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty, które będą potrzebne do aplikacji. Wymagane dokumenty zazwyczaj obejmują:

  • Ważny paszport.
  • Zaświadczenie z uczelni o statusie studenta.
  • Wypełniony formularz aplikacyjny agencji.
  • CV w języku angielskim.


Krok 4: Znalezienie pracyAgencja Easy Travel Abroad pomaga znaleźć pracę, która jest zgodna z Twoimi zainteresowaniami i umiejętnościami, a także spełnia warunki programu.

Krok 5: Wniosek o wizę J-1Po zaakceptowaniu oferty pracy, kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o wizę J-1 w ambasadzie USA. Easy Travel Abroad pomoże Ci w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, takich jak formularz DS-2019, potwierdzenie opłaty SEVIS oraz zaproszenie od pracodawcy. Wizyta w ambasadzie obejmuje krótką rozmowę kwalifikacyjną, podczas której będziesz musiał wyjaśnić cel swojego wyjazdu.

Krok 6: Przygotowanie do wyjazduPo otrzymaniu wizy, czas na przygotowanie do wyjazdu. Obejmuje to zakup biletu lotniczego, ubezpieczenia zdrowotnego oraz zgromadzenie funduszy na pierwsze tygodnie pobytu w USA. Warto także dowiedzieć się więcej o miejscu, do którego się wybierasz, aby lepiej przygotować się na życie w nowym środowisku.

Krok 7: Przylot do USA i rozpoczęcie pracyPo przylocie do USA, skontaktuj się z pracodawcą i agencją, aby potwierdzić swoje przybycie. Zachowaj wszystkie ważne dokumenty, takie jak paszport, wiza, formularz DS-2019 oraz umowa o pracę. Po rozpoczęciu pracy, staraj się aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym i kulturalnym, aby maksymalnie wykorzystać swój pobyt.

Krok 8: Podróżowanie po USAPo zakończeniu pracy, masz możliwość podróżowania po Stanach Zjednoczonych przez maksymalnie 30 dni. Warto wcześniej zaplanować trasę, zarezerwować noclegi i przygotować się na niesamowite przygody. Pamiętaj o przestrzeganiu przepisów wizowych i powrocie do kraju przed wygaśnięciem wizy.

Wskazówki i porady dla uczestników programu Work and TravelZnajomość przepisów wizowychUpewnij się, że dobrze znasz przepisy wizowe i warunki programu Work and Travel. Jesteś zobowiązany do pracy tylko u zatwierdzonego pracodawcy i nie możesz zmieniać miejsca pracy bez zgody agencji. Przestrzeganie tych zasad jest kluczowe dla uniknięcia problemów.

BezpieczeństwoPodczas pobytu w USA dbaj o swoje bezpieczeństwo. Unikaj niebezpiecznych miejsc, nie angażuj się w podejrzane działania i przestrzegaj lokalnych przepisów. Jeśli napotkasz problemy, skontaktuj się z agencją lub lokalnymi władzami.

Budowanie relacjiBądź otwarty na poznawanie nowych ludzi i nawiązywanie relacji z innymi uczestnikami programu, współpracownikami i lokalnymi mieszkańcami. Kontakty te mogą okazać się cenne zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Korzystanie z pomocy agencjiJeśli napotkasz trudności lub masz pytania, nie wahaj się skontaktować z przedstawicielami agencji Easy Travel Abroad. Są oni tam, aby Ci pomóc i zapewnić, że Twój pobyt w USA będzie jak najbardziej udany.

PodsumowanieProgram Work and Travel USA to wyjątkowa okazja dla studentów, aby połączyć pracę z podróżami i zdobyciem cennych doświadczeń życiowych. Choć proces aplikacyjny i przygotowania mogą wydawać się skomplikowane, warto zainwestować czas i wysiłek, aby w pełni skorzystać z tego wyjątkowego programu. Dzięki programowi Work and Travel z Easy Travel Abroad zdobędziesz doświadczenie zawodowe, poprawisz umiejętności językowe, poznasz amerykańską kulturę i nawiązasz międzynarodowe przyjaźnie.