Wiadomości

  • 11 lipca 2024
  • 14 lipca 2024
  • wyświetleń: 5893

[FOTO] Mieszkaniec Ligoty na Wielkiej Wyprawie Maluchów. Ma wyjątkową puchę dla malucha!

Pawła Soszkę znacie zapewne z organizacji Czechowickiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Teraz mieszkaniec Ligoty bierze udział w Wielkiej Wyprawie Maluchów. "Maluchem dla Maluchów" jedzie w szczytnym celu razem z Czechem Otem Richterem.

Mieszkaniec Ligoty na Wielkiej Wyprawie Maluchów. Mają wyjątkową puchę dla malucha! · fot. Paweł Soszka


Wielka Wyprawa Maluchów rozpoczęła się w piątek 5 lipca. Bierze w niej udział 80 załóg, które przemierzą 3200 kilometrów przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację i Włochy. Metą tegorocznego rajdu jest Monte Cassino. Jego celem jest zebranie środków na dzieci poszkodowane w wypadkach samochodowych.

- Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że najbardziej bezbronną, a przez to najbardziej pokrzywdzoną fizycznie, jak i psychicznie grupą w wypadkach drogowych są dzieci. Dlatego razem postanowiliśmy im pomóc. W tym celu będziemy zbierać środki na "Zrzutka.pl", licytować cenne przedmioty, a także zachęcać Was do mikrodonacji Donateo i mikrodatków. Zebrane środki przeznaczymy na zapewnienie specjalistycznej pomocy dla dzieci, ofiar wypadków drogowych w Polsce, ale również edukację - podają organizatorzy Wielkiej Wyprawy Maluchów.

- Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci ma zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa na drodze. Ma uczyć młode pokolenia świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także pomagać dzieciom, które w wyniku wypadków potrzebują opieki zarówno pod kątem rehabilitacji, jak również terapii i wsparcia psychologicznego - zaznaczają.

Trasa Wielkiej Wyprawy Maluchów 2024
Trasa Wielkiej Wyprawy Maluchów 2024 · fot. Materiały organizatora


Swoją reprezentację w Wielkiej Wyprawie Maluchów ma także gmina Czechowice-Dziedzice. Bierze w nim udział Paweł Soszka z Ligoty, organizator Czechowickiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych, który z drugim kierowcą - Otą z Czech - przemierza trasę niebieskim Fiatem 126p.

Mieszkaniec Ligoty założył wyjątkową "Puchę dla Malucha", która zasila zbiórkę na portalu zrzutka.pl prowadzoną przez organizatorów Wielkiej Wyprawy Maluchów. Puszkę swoim patronatem objął honorowy konsul Rumunii w Krakowie - Ignat Timar. Nie bez przyczyny - Paweł i Ota poznali się na innej wyprawie klasycznej motoryzacji - Caravana Go Romania w Rumunii.

Czechowiczanin na Wielkiej Wyprawie Maluchów. Mają wyjątkową puchę dla malucha!
Paweł Soszka, Sobiesław Zasada oraz Ignat Timar · fot. Paweł Soszka


- Paweł i Ota są kolekcjonerami i członkami klubu miłośników starej rumuńskiej motoryzacji Dacia DrumBun, a poznali się w Rumunii podczas wyprawy Caravana Go Romania. W tym roku łączą siły, by pomagać dzieciom podczas wyprawy małym fiatem przez malowniczą Rumunię do Monte Casino. Każda złotówka się liczy. Wesprzyj nas, bo jedziemy dla dzieci! Śledź naszą podróż na http://www.facebook.com/muzeumwligocie . Życzymy wszystkim "Drum Bun" i "Szerokiej Drogi" - tak brzmi krótki opis puszki, która dostępna jest TUTAJ.

Za uczestnikami Wielkiej Wyprawy Maluchów przejazd przez jedną z najpiękniejszych dróg świata - przynajmniej według legendarnej ekipy Top Gear, czyli Jeremiego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya. Mowa o Drodze Transfogaraskiej. Widoki zapierały dech...

Czechowiczanin na Wielkiej Wyprawie Maluchów. Mają wyjątkową puchę dla malucha!
Czechowiczanin na Wielkiej Wyprawie Maluchów. Mają wyjątkową puchę dla malucha! · fot. Paweł Soszka


Według planu wszystkie załogi mają dotrzeć do Monte Cassino w piątek 12 lipca. Oficjalne zakończenie zaplanowano na piątek 19 lipca na Rynku w Krakowie. Środki, które zostaną zebrane podczas Wielkiej Wyprawy Maluchów (podczas pisania tego artykułu jest to grubo ponad 1,1 mln zł!) zostaną przekazane Fundacjom Inter Cars, Polskiego Związku Motorowego oraz Euvic the Good People.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.