czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2008
  • wyświetleń: 794

Trwa akcja 'Bezpieczny weekend'

Policyjna akcja zaczęła się w piątek o 14.00 i zakończy w poniedziałek w godzinach wieczornych. Działania mają na celu poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań jego uczestników.

Reklama

Policjanci będą reagować na każde wykroczenie, eliminowani z dalszej jazdy będą nietrzeźwi użytkowników dróg. Patrole prewencji i ruchu drogowego będą wykorzystywały w maksymalny sposób urządzenia do badania stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu i narkotestery. Z konsekwencją będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po śląskich drogach z nadmierną prędkością. O wynikach akcji będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Okres świąteczny to czas wzmożonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Sytuacja taka generując wzrost ilości pojazdów poruszających się po drogach - w konsekwencji może prowadzić do wzrostu liczby zdarzeń drogowych. Bez wątpienia przyczynia się do tego wszechobecne roztargnienie, pośpiech oraz co z przykrością trzeba stwierdzić – spożywanie alkoholu połączone z prowadzaniem wszelkiego rodzaju pojazdów oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dlatego też, życząc wszystkim udanego świątecznego wypoczynku apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną.

Od piątku do godziny 13.00 dzisiaj na śląskich drogach doszło do 286 kolizji i 16 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły a 17 zostało rannych. Funkcjonariusze wyeliminowali w tym czasie z dalszej jazdy 117 nietrzeźwych kierujących. W analogicznym okresie roku ubiegłego doszło do 337 kolizji i 34 wypadków, w których śmierć poniosły 3 osoby, a 41 zostało rannych.

KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.