czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2008
  • wyświetleń: 2541

Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego

W poświąteczny wtorek, 25 marca, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie odbyło się podsumowanie VI ogólnopolskiego konkursu poetyckiego "O Palmę Wielkanocną" na wiersz o tematyce religijnej, zorganizowanego przez Gminną Biblioteką Publiczną w Bestwinie,
pod honorowym patronatem Wójta Gminy Bestwina. Patronat medialny sprawował "Gość Niedzielny".

Reklama

Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego
fot. gminabestwina.info


Na widowni, oprócz autorów wierszy, gościli, m.in.: wójt Stefan Wodniak, zastępca wójta Artur Beniowski, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Zużałek, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego – Benedykt Kohut, przewodniczący Komisji Rozwoju Gminy, Ochrony i Kształtowania Środowiska – Andrzej Wojtyła, radni: Danuta Kubik oraz Edward Jonkisz, Honorowi Obywatele Gminy Bestwina – Waleria Owczarz i Franciszek Maga oraz dyrekcja Biblioteki Śląskiej.

Ceremonii otwarcia dokonała dyrektor GBP Teresa Lewczak a świąteczny nastrój podtrzymał występ chóru „Ave Maria” z parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie. Na konkurs napłynęło 250 wierszy z całej Polski, które zostały ocenione w następujących kategoriach: I - dzieci szkoły podstawowej, II - młodzież gimnazjum i szkoły średniej, III - dorośli.

Jury zdecydowało o następującym podziale nagród:

w kategorii I
miejsce I - Krzysztof Dźwig z Janowic za wiersz "Wieża kościelna",
miejsce II – Wojtek Tomasiewicz z Kaniowa za wiersz "Spowiedź święta"
miejsce III - Klaudia Tomala z Kaniowa za wiersz "To On",
wyróżnienie - Daniel Suwała z Janowic za wiersz "Aniołowie";

w kategorii II
miejsce I - Mateusz Janecki ze Złotnik Kujawskich za wiersz "Prośby Marcinka",
miejsce II - Agata Agacik z Blizanowa za wiersz "Modlitwa Matki",
miejsce III - Dominika Majchrzak z Gostynina za wiersz "Co się stało z Barabaszem",

w kategorii III
miejsce I - Sabina Janica-Wojaczek z Godziszki za wiersz "Z mojej litanii",
miejsce II - Iwona Świerkula z Warszawy za wiersz "Litania",
miejsce III - Barbara Buk z Poznania za wiersz "Świętość kapłańskich stóp",
wyróżnienie - Ela Galoch z Turka za wiersz "Ugory",
wyróżnienie - Małgorzata Borzeszkowska z Lęborka za wiersz "Przed burzą w Jeruzalem".

Tradycyjnie już nagrodzone wiersze ukazały się w tomiku pt. „Z mojej litanii” wydanym przez GBP w Bestwinie, do którego wstęp napisał Sławomir Lewczak a oprawę graficzną wykonała Waleria Owczarz. Każdy z nagrodzonych autorów po odebraniu nagrody odczytał swój wiersz. W przypadku nieobecnych wiersze interpretowała Teresa Lewczak na zmianę z księdzem Tomaszem Mikołajkem. Na zakończenie ponownie wystąpił chór „Ave Maria” zbierając za swój występ burzę oklasków.

Nie obyło się również bez słów uznania dla Pani Teresy Lewczak. Padały one m.in. od wójta Stefana Wodniaka, od harcerzy, którzy wręczyli jej wielkanocną palmę, od Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej, które z kolei wręczyło jej opaloną w Wielką Sobotę głowienkę oraz kolorową pisanką a także nadało honorowe odznaczenie.

gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.