czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2008
  • wyświetleń: 793

Spokojne święta na drogach powiatu

W Bielsku-Białej i na terenie powiatu bielskiego Święta Wielkanocne upłynęły spokojnie, nie doszło do większych incydentów. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało prawie 400 policjantów.

Reklama

W okresie świątecznym (od piątku - 21.03. do poniedziałku - 24.03.br.) funkcjonariusze przeprowadzili blisko 200 interwencji, które dotyczyły między innymi zakłócania spokoju, awantur domowych oraz dewastacji mienia. W związku z zakłócaniem spokoju do Izby Wytrzeźwień przewieziono 25 osób.

Na drogach doszło do 26 kolizji i 1 wypadku. W sobotę około godziny 23.30 w Zabrzegu na ulicy Broniewskiego, kierujący Oplem mężczyzna - 27-letni mieszkaniec Chorzowa potrącił 18-letniego mieszkańca tej miejscowości, który wtargnął wprost pod jadący pojazd. Pieszy doznał na szczęście niegroźnych obrażeń ciała, które nie zagrażały jego życiu.

W poniedziałek nad ranem - mimo intensywnych opadów śniegu i związanych z tym trudnych warunków, na drogach Bielska-Białej doszło zaledwie do 2 niegroźnych kolizji. O godzinie 7.50 na ulicy Andersa zderzyły się dwa pojazdy - Lublin z Fiatem Punto. Z kolei o godzinie 9.30 na ulicy Kolistej doszło do niegroźnej stłuczki samochodów marki Kia i Renault.

Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 49-letni Alojzy D., zatrzymany przez policjantów bielskiej drogówki w dniu 21.03.br. o godzinie 18.15 w Ligocie przy ulicy Miliardowickiej. Badanie alkomatem wykazało, że kierując rowerem sprawca miał we krwi aż 2,3 promila alkoholu. Zaledwie trzy godziny później policjanci komisariatu I zatrzymali Radosława G. - 29-letniego bielszczanina, który kierując Skodą spowodował kolizję drogową. Do zdarzenia doszło na ulicy Broniewskiego w Bielsku-Białej. Sprawcy pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.