czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 marca 2008
  • wyświetleń: 1533

Kolejny sukces czechowickiej szkoły

Kolejny sukces w ogólnopolskim konkursie odniósł Zespół Liceów im. Marii Skłodowskiej-Curie z Czechowic-Dziedzic. Uczniowie tej szkoły wykonali jedną z najciekawszych prac dotyczących fizyki i ekologii.

Reklama

Laureatami konkursu "Fizyka a ekologia" zostały uczennice: Martyna Faruga i Sandra Zdeb, które przygotowały pracę zatytułowaną „Rola ozonu w atmosferze, dziura ozonowa”. Podobnie wysoko ocenione zostały Agnieszka Pudełko i Magdalena Kominek autorki pracy „Lidary i ich zastosowanie w ekologii”, Aneta Komraus i Agnieszka Twardawa z referatem „Izotopowe skale czasu dla zmian klimatu i działalności człowieka” oraz Monika Jurczyk, która napisała pracę p.t. „Nowe technologie ograniczenia niskiej emisji ze spalania paliw stałych” .

Wyróżniona do Sesji Plakatowej została ponadto praca Anny Czylok i Justyny Ryńskiej „Zagrożenia hałasem?” . Opiekunem wszystkich uczennic jest p. Aleksandra Śnieć.
Finały ogólnopolskiego konkursu odbędą się już 10 kwietnia w katowickim Pałacu Młodzieży. Trzymajmy kciuki!

aka / czecho.pl

Źródło: Zespół Liceów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.