Wiadomości

  • 15 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 1787

18.IV wystawmy niepotrzebne rzeczy

- Jeśli w piwnicach, na strychach, w pomieszczeniach gospodarczych zalegają niepotrzebne meble, tapczany, stare okna, drzwi to w ramach porządków wiosennych możemy się ich pozbyć, nic za to nie płacąc. W sobotę, 19 kwietnia, firmy zajmujące się w gminie wywozem śmieci zabiorą wystawione wcześniej odpady wielkogabarytowe – tłumaczy Bernadeta Klimek szefowa wydziału ochrony środowiska i rolnictwa Urzędu Miejskiego.

18.IV wystawmy niepotrzebne rzeczy
Niepotrzebna sofa może przydać się komuś innemu.


Wywóz odpadów wielkogabarytowych nie jest pomysłem nowym. W poprzednich latach również organizowano takie akcje. Ta jednak różni się od wcześniejszych.

Dawniej odpady wielkogabarytowe trzeba było przewieźć w określone punkty, skąd były zabierane. W tym roku na wystawienie niepotrzebnego sprzętu przewidziano dwa dni - 17 i 18 kwietnia.

- Wcześniejsze wystawienie ma zacząć przyzwyczajać mieszkańców do tego, że coś, co nam już nie jest potrzebne przydać się może któremuś z sąsiadów. Tak jak na zachodzie. Ma to przypominać tamtejsze, bardzo popularne, wystawki, gdzie z niepotrzebnych już komuś przedmiotów można soie coś wybrać - wyjaśnia Bernadeta Klimek.

Czy się sprawdzi w czechowickiej gminie czas pokaże.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.