Wiadomości

  • 14 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 1159

Pieniądze na kanalizację z konkursu

200 milionów złotych – na tyle wstępnie oszacowano budowę kanalizacji w gminie. Władze szukają pieniędzy na tę inwestycję w ramach środków unijnych. Póki co, projekt ten, jak i ponad 100 innych, został ściągnięty z listy indykatywnej, czyli z wykazu inwestycji priorytetowych dla naszego kraju, dającego pierwszeństwo w realizacji inwestycji.

Inwestycjom znajdującym się na liście indykatywnej, miały być przyznane pieniądze bez organizacji konkursu, a jedynie na podstawie oceny projektów. To zdecydowanie miało ułatwić realizację zadania. Dawało to również możliwość ustalenia własnego tempa realizacji poszczególnych faz projektu bez konieczności dostosowania się do wymaganych terminów konkursów.

Po weryfikacji listy przez Ministerstwo Infrastruktury projekt kompleksowej kanalizacji czechowickiej gminy został jednak usunięty. Teraz jedyną możliwością pozyskania pieniędzy dla priorytetowej dla gminy inwestycji jest udział w konkursie.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.