czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 1677

Prowadził rower pod wpływem alkoholu

Jest cieplej i pogodniej. Coraz częściej na naszych drogach spotykamy rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Niestety, częściej też dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem. Tak było w miniony weekend.

W sobotę w Kaniowie 58-letni rowerzysta stracił równowagę i nagle zjechał w lewo, wprost pod jadący w tym samym kierunku motocykl Honda. Rowerzysta doznał urazu głowy. Jak się okazało był pijany, miał około 1,5 promila alkoholu we krwi.

Policja apeluje do kierowców o zwracanie uwagi na pojazdy jednośladowe. Apeluje również do rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów: poruszajcie się z prędkościami, które umożliwią panowanie nad pojazdem. Rowerzystom bardzo gorąco zaleca się stosowanie kasków ochronnych.

Policjanci proszą również o bezwzględne przestrzeganie trzeźwości. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może spowodować utratę równowagi, co na jednośladzie jest niezwykle niebezpieczne. Ponadto w przypadku zatrzymania przez Policję nietrzeźwy rowerzysta może stracić prawo jazdy.

KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.