Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 2820

Obrazy Aleksandry Hoczek w Pszczynie

Obrazy Aleksandry Hoczek, nauczycielki plastyki w SP7 w Czechowicach - Dziedzicach, były przewodnim tematem imprezy kulturalnej "Motyw pejzażu w sztuce: literatura, muzyka, malarstwo", która odbyła się 15 kwietnia w Sali Kameralnej Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Obrazy Aleksandry Hoczek w Pszczynie


Autorka prac zaprezentowała pokrótce historię pejzażu w malarstwie, a Maria Słomak - Sojka w literaturze. Spotkanie zostało wzbogacone wybranymi wierszami wybitnych poetów na temat pejzażu, które czytała młodzież z Kółka Teatralnego przy PG1.

Całości dopełniły utwory muzyczne wykonane przez Ewę Chlebek (pianino), Małgorzatę Drobny (pianino), Aleksandrę Kukla (pianino) i Paulinę Kania (skrzypce). Monika Mendrok oraz Jakub Pieczka urozmaicili imprezę piosenkami.

MPBP Pszczyna

-------------------------

Aleksandra Hoczek - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku - Białej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Nauczycielka plastyki w SP7 w Czechowicach - Dziedzicach oraz PG1 w Pszczynie. Młodzież przygotowana pod jej kierunkiem otrzymała wiele nagród i wyróżnień, a także laury na olimpiadach z historii sztuki i na Międzynarodowym Konkursie "Europa w szkole".

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.