Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 3055

Nie doszło do parafowania umowy!

Wbrew zapowiedziom, w piątek 18 kwietnia nie doszło do parafowania projektu umowy sprzedaży majątku kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach szkockiej grupie Gibson International.

Dokumenty podpisali jedynie członkowie zarządu Kompanii Węglowej, która sprzedaje kopalnię inwestorowi. Prezes i współwłaściciel Gibson Group, Tom Gibson, ma to zrobić wkrótce, po szczegółowym zapoznaniu się z dokumentacją.

"Ze strony Kompanii Węglowej wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. Gotowy i parafowany jest zarówno projekt umowy, jak i pozostałe dokumenty oraz porozumienie społeczne" - powiedział w piątek PAP rzecznik KW Zbigniew Madej. Dodał, że całość już w czwartek została przekazana inwestorowi, który jednak poprosił o czas na ostateczną analizę dokumentów.

Według rzecznika, taka prośba jest zrozumiała i nie należy odbierać jej jako negatywnego sygnału dla transakcji. "Po parafowaniu przez obie strony, dokumenty trafią do ministerstw gospodarki i skarbu państwa.

To zrozumiałe, że przed podpisaniem inwestor chce ostatecznie przeanalizować projekt" - uważa Madej. Nie wiadomo, kiedy inwestor podpisze projekt umowy. Gdy to nastąpi, a decyzja ministerstw gospodarki i skarbu w sprawie transakcji będzie pozytywna, sprzedaż nastąpi - jak się zakłada - do końca czerwca.

ups / czecho.pl, źródło: PAP

-------------

Informacja z 2008-04-17

W piątek 18 kwietnia przedstawiciele zarządów Kompanii Węglowej (KW) i szkockiej grupy Gibson International mają parafować projekt umowy sprzedaży inwestorowi majątku kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach.

Parafowany projekt zostanie przesłany do Ministerstwa Gospodarki, gdzie podjęta będzie ostateczna decyzja, czy dojdzie do transakcji. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, sprzedaż nastąpi do końca czerwca.

W środę w Kompanii prawnicy uzgadniali ostatnie szczegóły umowy; do piątku wszystkie zapisy powinny zostać doprecyzowane. Tego dnia po południu dokument mają parafować dwaj członkowie zarząd KW oraz współwłaściciel Gibson Group, Tom Gibson.

Gibson Group ma zapłacić za "Silesię" 205 mln zł (250 mln zł z VAT). W ogłoszonym przez KW przetargu cena wywoławcza majątku kopalni wynosiła 111,5 mln zł. Inwestor podtrzymuje wszystkie gwarancje socjalne, deklarowane ponad rok temu wobec jej załogi; umowa społeczna została już parafowana. Chodzi m.in. o wypłatę premii prywatyzacyjnej w wysokości 1 tys. zł netto za każdy przepracowany w kopalni rok dla górników dołowych oraz 600 zł dla pracowników powierzchni.

Gibson gwarantuje też pracę wszystkim obecnie zatrudnionym i zapowiada zwiększenie zatrudnienia. Chce też respektować obecne regulacje socjalne. Według informacji przekazanych związkowcom, na inwestycje w "Silesii" Gibson może przeznaczyć w sumie ok. 1 mld zł.

ups / czecho.pl, źródło: PAP

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.