Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 1347

Uwłaszczenie ogródków działkowych?

Aż 44 tys. ha ziemi ma trafić za darmo w prywatne ręce miliona osób, jeśli posłance Platformy Obywatelskiej, Lidii Staroń, uda się przeforsować nowy projekt ustawy o ogródkach działkowych - podaje Dziennik Zachodni.

Na razie efektem jej aktywności jest zawieszenie w prawach członka klubu PO za złamanie zasad regulaminowych związanych z trybem zgłaszania inicjatyw poselskich.

Zgodnie z projektem działkowicze, których szczególnie na Górnym Śląsku nie brakuje, nie tylko otrzymają ogródki na własność, ale będą mogli budować tam domy jednorodzinne. Czasem chodzi o świetnie położone tereny. To najbardziej radykalny pomysł z tych, które już pojawiały się w sprawie działek. Projekt ustawy miał zostać przesłany do laski marszałkowskiej już w maju, ale po wczorajszym ukaraniu pani poseł, zapewne ten termin się odwlecze.

- To jedynie projekt autorski poseł Staroń. Zmiana ustawy wymaga ogromu pracy, szerokich konsultacji społecznych i wielu ekspertyz. Nie można załatwić jej od ręki - powstrzymywał nerwy Grzegorz Dolniak, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego. Wczoraj tłumaczył powody zastosowania jednego z najostrzejszych środków dopuszczonych regulaminem klubu. - Nie działam przeciw Platformie - broniła się nie zrażona tym Lidia Staroń. - Staram się, aby ludziom żyło się lepiej.

Projekt jeszcze nie ujrzał światła dziennego, a już wzbudza ogromne emocje nie tylko wśród politykow...

ups / czecho.pl, źródło: Dziennik Zachodni

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.