Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 2332

Czy powtórzą egzamin w gminazjum?

Niedawno uczniowie ostatnich klas gimnazjum w Ligocie pisali egzamin końcowy z części humanistycznej. Jak się okazało nie zdążyli oni przeczytać dwóch lektur "Kamienie na szaniec" i "Syzyfowe prace", a pech chciał, że w części otwartej egzaminu znalazły się dwa pytania ze znajomości ich treści, za które można było zdobyć 16 punktów.

Czy powtórzą egzamin w gminazjum?
Czy wśród kanonu lektur dla gimnazjalistów nie znalazły się najważniejsze?


Uczniowie, którym zależy na dostaniu się do dobrych szkół średnich, oraz Ci, którzy wiedzą, że inne zadania sprawiły im trudności domagają się powtórki części humanistycznej. Jak się okazuje nie jest to problem tylko tego gimnazjum. W naszym regionie w niepewności żyje ponad 200 uczniów.

Jak do tego doszło? Takie pytanie zadają sobie nie tylko nauczyciele, ale także pracownicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. O tym czy egzamin zostanie powtórzony dowiemy się w najbiższym czasie. Bez względu na to Śląskie Kuratorium Oświaty zapowiada kontrolę dokumentacji szkolnej by sprawdzić, czy nauczyciele zrealizowali standardy kształcenia.

ligota.com.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.