Wiadomości

  • 3 maja 2008
  • wyświetleń: 2832

Puchar Świata w kolarstwie szosowym

W sobotę na ulicach Czechowic-Dziedzic odbyły się kolarskie zawody Pucharu Świata w kolarstwie szosowym kobiet. W naszej gminie odbył się IV etap imprezy.

Dzięki uprzejmości Macieja Kalarusa przedstawiamy zdjęcia z sobotniej imprezy.
2008.05.puchar świata w kolarstwie szosowym-----------------------------------------

Informacja z dnia 2 maja 2008 r.:

W sobotę 3 maja w godzinach od 16.00 do 19.30 ulice Czechowic-Dziedzic zapełni peleton kolarzy 22 Pucharu Świata w kolarstwie szosowym kobiet. W naszym mieście odbędzie się 4 etap wyścigu (72 km).

Łącznie zawodniczki będą miały do pokonania 430 km w pięciu etapach przebiegających przez następujące miejscowości w Czechach i Polsce : Dětmarovice, Lichnov, Kuźnię Raciborską, Czechowice-Dziedzice i Orlovą. W pucharze weźmie udział 21 ekip z 17 państw, łącznie 126 zawodniczek. Ta międzynarodowa impreza sportowa, to dla naszego miasta doskonała promocja, ale i ogromny wysiłek włożony w przygotowanie 4 etapu. Całością przygotowań zajmuje się MOSiR.

By zabezpieczyć imprezę zaangażowanych zostanie ponad 350 osób, w tym policja, straż miejska, pogotowie ratunkowe grupa PCK, straż pożarna, kilkuset wolontariuszy. Przygotowano 150 km taśmy zabezpieczającej, kilkadziesiąt zapór drogowych i znaków informacyjnych. To również przygotowanie zaplecza socjalno gastronomicznego dla wszystkich 21 ekip - napoje, poczęstunek, miejsce do przygotowania się do kolejnego etapu Pucharu. Zawodniczki przyjadą na czechowicki stadion MOSiR w godzinach popołudniowych; start peletonu o godz. 17.00 spod bramy głównej MOSiR; meta o godz. 19.00 na ulicy Legionów na wysokości stadionu MOSiR.

W związku z tym w godzinach popołudniowych niestety wystąpią ograniczenia w ruchu kołowym na wielu ulicach w mieście i na terenie sołectw. Dotyczy to następujących ulic: Łukowa, Legionów, Kopernika, Zamkowa, Lipowska, Łukasiewicza, Prusa, Barlickiego, Słowackiego, Niepodległości, Traugutta, Węglowa, Szkolna, Michałowicza, Łagodna, Cmentarna, Węglowa, Waryńskiego, Wierzbowa, Ochodzka, Czechowicka, Zabrzeska, Sikorskiego i Miliardowicka. Całkowicie zostanie zamknięty dla ruchu w Ligocie i w Bronowie obszar ograniczony ulicami: Bronowska, Ks. Kunza, Graniczna, Nowy Świat, Długa i Rolników.

Serdecznie przepraszam mieszkańców za powstanie wymienionych utrudnień, ale termin i godziny zawodów zostały określone przez Międzynarodowy Związek Kolarski. Puchar Świata jest imprezą bardzo prestiżową i mam nadzieję, że nasi mieszkańcy wykażą zrozumienie dla wspomnianych ograniczeń, a zarazem licznie i gorąco będą dopingować międzynarodową kolumnę wyścigową, do czego bardzo zachęcam - powiedział burmistrz Marian Błachut.

UG Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.