Wiadomości

  • 2 maja 2008
  • wyświetleń: 4298

Okradali czechowicką parafię!

Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach przedstawili zarzuty 18-letnim mieszkańcom Katowic - Juliuszowi B. i Sebastianowi N., podejrzanym o kradzież.

Sprawcy ujęci zostali dzięki czujności mieszkańców. W ostatnim czasie z czechowickej parafii przy ulicy Pocztowej ginęły miedziane okucia ogrodzenia oraz rynny. Kiedy świadkowie zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy w pobliżu parafii odkopywali metalowe przedmioty, natychmiast zareagowali. Zatrzymali sprawców i przekazali ich w ręce stróżów prawa.

Policjanci ustalili, że do Czechowic-Dziedzic sprawcy przyjeżdżali "na złodziejskie gościnne występy" aż trzy razy. Za pierwszym razem nocą z 23/24.04.br. skradli część miedzianych elementów, powodując uszkodzenia na kwotę 500 złotych.

Zachęceni tym "sukcesem" powrócili na teren parafii w miniony weekend i pod osłoną nocy skradli pozostałe wartościowe, miedziane elementy wyposażenia ogrodzenia o wartości 600 złotych. Zgubiła ich pazerność. Łupy zakopali bowiem w popiół, w pobliżu miejsca zdarzenia. Powrócili po nie po kilku dniach i wówczas zostali ujęci.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości, jeszcze jako nieletni Sebastian N. notowany był za podobne czyny. Zgodnie z decyzją Sądu Rodzinnego powinien przebywać w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie został przewieziony przez policjantów.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.