Wiadomości

  • 8 maja 2008
  • wyświetleń: 1719

Najlepiej mają się policjanci z Czechowic

Policjanci z Bielska trenują na strzelnicy w Czechowicach-Dziedzicach. Ich koledzy z Żywca w tym samym celu jeżdżą do... Bielska-Białej. W najlepszej sytuacji są funkcjonariusze z Czechowic-Dziedzic, którzy strzelnicę mają na miejscu.

Brak policyjnych strzelnic to problem policji w całym kraju. W 2005 r. Najwyższa Izba Kontroli wskazywała, że profesjonalnych obiektów jest zdecydowanie za mało. Na blisko 100 tys. policjantów przypada zaledwie 35 policyjnych strzelnic, w tym siedem jest wyłączonych z eksploatacji, a użytkowanie dwóch - w Tomicach koło Góry Kalwarii i Sieradzu - mogło zagrażać zdrowiu i życiu trenujących policjantów.

Z czechowickiej strzelnicy bielscy policjanci korzystają od trzech lat. Wcześniej ćwiczyli celność w przystosowanej do tego celu piwnicy komisariatu II w Bielsku-Białej, a później na strzelnicy wojskowej na bielskich Błoniach. Jednak po zmianie przepisów musieli szukać innego miejsca.

Wybór padł na strzelnicę w Czechowicach-Dziedzicach. Raz w miesiącu policjanci z Bielska-Białej muszą wyjeżdżać poza miasto, by w ramach służby poćwiczyć strzelanie.

- Byłoby komfortowo, gdybyśmy mieli swoją strzelnicę. Jednak te wyjazdy nie dezorganizują nam pracy - zapewnia Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.