Wiadomości

  • 8 maja 2008
  • wyświetleń: 1509

Laur Dębowy dla firmy z Czechowic

W tegorocznej, V edycji konkursu „Przedsiębiorca Roku 2007” w konkursowe szranki stanęły firmy, które mogą poszczycić się nowatorskimi rozwiązaniami w zarządzaniu i stosowaniu technologii, odpowiedzialnością społeczną za środowisko naturalne, aktywnym wkładem w realizację społecznych programów i charytatywnych przedsięwzięć, etycznym zachowaniem w biznesie oraz praktycznym stosowaniem klarownych i unikatowych strategii marketingowych.

29 kwietnia w Starostwie Powiatowym w obecności wielu zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło posłów Jacka Falfusa, Stanisława Szweda, wicemarszałka województwa śląskiego Mariana Ormańca, prezydenta Bielska - Białej Jacka Krywulta, radnych rady Powiatu Bielskiego na czele z przewodniczącym Romanem Migdałem i lokalnych mediów starosta bielski Andrzej Płonka zwycięskim firmom wręczał statuetki Lauru Dębowego autorstwa bielskiej artystki Lidii Sztwiertni. Statuetki wykonane z brązu stały się już rozpoznawalnym wyrazem i symbolem sukcesu gospodarczego firm powiatu bielskiego.

Nagroda promuje najlepsze firmy Powiatu Bielskiego, gospodarczy potencjał, który jest siłą napędową rozwoju każdego regionu. W naszym powiecie funkcjonuje 13. 731 podmiotów gospodarczych, większość z nich to osoby fizyczne prowadzące działalność biznesową, głównie w dziedzinie hotelarstwa, gastronomii oraz w budownictwie i rolnictwie.

W porównaniu z latami 2003 i 2004 nastąpił wzrost liczby podmiotów gospodarczych o ponad 4%. Optymistycznym jest także fakt, że w powiecie bielskim stopa bezrobocia kształtuje się na stosunkowo niskim poziomie, u nas jest to 10,6%, w województwie śląskim 12,3%, a w kraju 14,0%. Na sytuację gospodarczą wpływ ma wiele czynników: dogodna lokalizacja komunikacyjna, powiązanie z prężnie rozwijającym się miastem Bielsko – Białą, atrakcyjność inwestycyjna naszego terenu oraz aktywność i operatywność mieszkańców – zaakcentował podczas uroczystości organizator, pomysłodawca konkursu i fundator nagród - starosta bielski Andrzej Płonka.

W kategorii „Mały Przedsiębiorca” statuetkę Lauru Dębowego otrzymała firma „Cyroń” Spółka z o.o. z Czechowic – Dziedzic, zajmująca się sprzedażą hurtową materiałów budowlanych i opałowych oraz świadczeniem usług transportowych na terenie całego kraju. W tej kategorii nominowane były także firmy: P.P.U.H. „Akces” Brunon Kieloch z siedzibą w Czechowicach – Dziedzicach (branża ogólnobudowlana) i Berndorf Baderbau Sp. z o.o. z Jaworza, znany i ceniony producent basenów rekreacyjno - pływackich.

W kategorii „Średni Przedsiębiorca” statuetką Lauru Dębowego uhonorowano firmę Polmotors Sp. z o.o. z Mazańcowic, prowadzącą działalność w sektorze komponentów dla branży motoryzacyjnej. Nominowano natomiast P.P.U.H. „Improdex” Sp. z o.o. z Czechowic – Dziedzic (przetwórstwo tworzyw sztucznych) i Z.P.H.U. „Feba” Janusz Fajerek Pisarzowic, firma szyjąca i sprzedająca stroje kąpielowe. W kategorii „Duży Przedsiębiorca” zwyciężyła firma Paged Meble S.A. z siedzibą w Jasienicy, produkująca meble a nominowana została firma "Kontakt – Simon S.A." z Czechowic – Dziedzic (produkcja sprzętu elektrotechnicznego).

Wszystkim firmom, i tym zwycięskim, i tym nominowanym serdecznie gratulujemy.

Powiat

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.