Wiadomości

  • 12 maja 2008
  • wyświetleń: 1436

Zespół Szkół Katolickich u nas?

Na ręce burmistrza wpłynęło pismo starosty bielskiego w sprawie propozycji utworzenia w Czechowicach-Dziedzicach Zespołu Szkół Katolickich.

- Funkcjonowanie katolickiego niepublicznego przedszkola oraz katolickich niepublicznych szkół – podstawowej i gimnazjum wychodzi naprzeciw oczekiwaniom sporej grupy mieszkańców naszej gminy. Placówki tego typu poszerzą ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży i pozwolą na lepsze zabezpieczanie potrzeb opiekuńczowychowawczych – powiedział burmistrz Marian Błachut.

Starosta bielski zaproponował, by szkoła ta mieściła się w budynkach będących własnością starostwa tzn. w obiekcie w przy ul. Żwirki i Wigury, gdzie do niedawna miał siedzibę Zespół Szkół Handlowo-Usługowych. Szkołę Katolicka chciałoby utworzyć Stowarzyszenie „Dziedzictwo” św. Jana Sarkandra w Cieszynie.

Utworzenie Zespołu Szkół Katolickich na terenie naszej gminy nie powinno spowodować zagrożenia w funkcjonowaniu oświaty gminnej, wręcz przeciwnie spowoduje to uatrakcyjnienie oferty oświatowej. Zespół Szkół Katolickich obejmowałby naukę w szkole podstawowej i gimnazjum.

Koszt remontu budynku i koszt prowadzenia szkoły będzie po stronie stowarzyszenia, które szkołę uruchomi. O opinię w sprawie utworzenia Zespołu Szkół Katolickich został poproszony dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych oraz Komisja Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej. Pozytywna opinia ww. organów być może otworzy drogę by w naszej gminie powstała nowa placówka oświatowa.

Biuletyn Samorządowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.