Wiadomości

  • 8 maja 2008
  • wyświetleń: 2660

Miał 3 promile i opiekował się dziećmi

7 maja w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czechowicach - Dziedzicach zatrzymali 29 letniego mężczyznę, który będąc nietrzeźwym "opiekował" się swoimi dziećmi w wieku 2 i 4 lat.

W wyniku przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu stwierdzono, że beztroski opiekun miał ponad 3 promile. O całej sytuacji Policję powiadomili zaniepokojeni sąsiedzi.

Żona mężczyzny w tym czasie przebywała w szpitalu w Pszczynie, w związku z czym był on jedyną osobą sprawującą nadzór nad dziećmi. Po zatrzymaniu 29 latka maluchy zostały przekazane pod opiekę sąsiadki, u której miały przebywać do chwili przyjazdu powiadomionej o zdarzeniu babci dzieci.

W chwili obecnej trwają czynności mające na celu wyjaśnienie zdarzenia, po ich zakończeniu Prokuratura Rejonowa w Pszczynie podejmie decyzję o ewentualnym postawieniu mężczyźnie zarzutów z art. 160 § 2 kodeksu karnego, tj. o narażenie osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za przestępstwo to grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.