Wiadomości

  • 19 maja 2008
  • wyświetleń: 778

Wyróżnienie dla GBP w Bestwinie

W tym roku w konkursie na najlepszą bibliotekę w powiecie bielskim, organizowanym przez Starostwo w Bielsku – Białej przy współpracy Książnicy Beskidzkiej i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bielsku-Białej udział wzięło 19 bibliotek miejskich, gminnych i sołeckich.

Głównym celem konkursu jest dalsza poprawa funkcjonowania samorządowych bibliotek publicznych, aktywizowanie bibliotekarzy oraz zwrócenie uwagi władz samorządowych na potrzeby bibliotek i ich znaczenia dla środowiska. Organizatorem, pomysłodawcą i fundatorem nagród jest starosta bielski Andrzej Płonka. Komisja w składzie: Alina Macher–Biuro Promocji Powiatu, Anna Kielaszek–przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu, Ewa Troneczek– Książnica Beskidzka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Łucja Gola–Książnica Beskidzka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oceniała przede wszystkim zadania związane z udostępnianiem zbiorów, działalność informacyjną, edukacyjną i kulturalną. Oceniano przede wszystkim dynamikę rozwoju działalności bibliotek w jej różnych aspektach.

W tegorocznej VIII edycji konkursu tytuł „Najlepszej Biblioteki w Powiecie Bielskim w roku 2007/2008"”otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Jasienicy a zaraz po niej wyróżnienie przypadło GBP w Bestwinie.

Gratulacje dla Pani Teresy Lewczak za ciągłe utrzymywanie GBP w Bestwinie na najwyższym poziomie.

gminabestwina.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.