Wiadomości

  • 21 maja 2008
  • wyświetleń: 2057

Zwykłe śmieci czy wielkie gabaryty?

Przeprowadzana i organizowana przez Urząd Gminy coroczna akcja zbiórki wielkogabarytowych odpadów cieszyła się zawsze wśród mieszkańców dużym powodzeniem.

Zwykłe śmieci czy wielkie gabaryty?
fot. gminabestwina.info


W tym roku jednakże przerosła wszelkie oczekiwania. Można oczywiście krytykować sam sposób jej przeprowadzania, bo wystawianie kontenerów w kilku tylko miejscach i konieczność uciążliwego dotransportowania do nich tych odpadów wywołuje u niektórych mieszkańców złość, ale mimo wszystko lepiej , czy też łatwiej pomęczyć się kilkaset metrów, niż wynajmować specjalny transport, odwozić na wysypisko i ponosić jeszcze dodatkowo koszty składowania.

Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość wystawienia tych wielkogabarytowych odpadów przed posesję, a jadący samochód po prostu by je tylko zbierał, zostawiając odpady komunalne, gdyby takie też ktoś wystawił. Uniknęłoby się w ten sposób sytuacji, która prezentowana jest na zdjęciach na portalu http://www.janowice.glt.pl , gdzie widać, że wiele osób wykorzystało tą zbiórkę do pozbycia się zwykłych odpadów komunalnych.

Po drastycznej podwyżce odbioru śmieci ilość podpisanych umów spadła i poszukuje się różnych metod na pozbycie się z domu wszelkiego rodzaju odpadów. Z jednej strony dobrze, że te śmieci nie wylądowały w janowickim lesie, co nagminnie czynią przejeżdżający tamtędy mieszkańcy innych miejscowości, ale z drugiej strony nie o to w tej akcji chodziło.

Może warto więc zastanowić się, czy jesienną zbiórkę, o ile dojdzie do skutku, i kolejne, w następnych latach nie przeprowadzać w ten łatwiejszy dla mieszkańców sposób, polegający na wystawianiu dużych gabarytów przed własne posesje?

gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.